MUBA loovad loengud

Balleti loovjuht Teet Kask

Tallinna Muusika- ja Balletikool kutsub avastama muusika- ja tantsu siseilma läbi loengute ja mõttevahetuste!

Loengus „Kehakeelest tantsuni“ räägime teemadel:
– Kuidas lugeda iseenda kehakeelt?
– Kuidas võtta aega enda jaoks, et enda „mina“ üles ehitada?
– Kuidas seostada ülesehitatud enda minapilti suure maailmapildiga?

Loengut saab tellida lisaks eesti keelele ka inglise ja norra keeles, 90-minutilisena või pikema tsüklina ning see sobib gümnaasiumiastmes õppijaile.

Vahetame meelsasti mõtteid ja teadmisi Teie valitud kultuuri- ja haridusvaldkonna teemadel koolitustel, seminaridel, konverentsidel.

Koolitajast:

Teet Kask on tantsija, koreograaf, lavastaja. Olnud Eesti Teatriliidu liige (1989). Vanaisa Aleksander Kask.

Lõpetas 1986 Tallinna Koreograafiakooli (erialaõppejõud Frunze Stepanjan), 2005 Londoni Linnaülikooli magistriõppe Trinity Labani koreograafia erialal. Töötanud 1986–89 Estonias, 1989–90 Stockholmi Kuninglikus Balletis ning 1990–2003 Oslos Norra Rahvusballetis balletiartistina. Asutanud oma tantsutrupi. Teinud tantsijana koostööd mitme koreograafiga: Mai Murdmaa, Glen Tetley, Jiři Kylián, Mats Ek jt. Aastast 1996 (esimene tantsulavastus „Time to…”, Erkki-Sven Tüüri muusika, 1996 Norra Rahvusballetis) töötanud ka vabakutselise lavastaja ja koreograafina, teinud lavastusi Norra Rahvusballetis, Norra Rahvusooperi balletikoolis, Oslo Kunsti  Kõrgkoolis, Moskva Suures Teatris, Moskva Noorsooteatris, Pompidou keskuses Pariisis, Bonnie Bird teatris ja The Place teatris Londonis, Thbilisis Gruusia Riiklikus Ballettis, Kaunase Riiklikus Muusikateatris, Itaalias Milano teatris, Eesti teatrites jm. Loonud lavastustele koreograafiat, teinud ka tantsufilme. Aastast 2017 töötanud koreograafina Itaalias Milano balletiteatris Balletto di Milano.

Olnud Valgete Ööde Festivali / White Nights Festival (2005 ja 2006 Pärnus) kunstiline juht ja produtsent, Jõhvi Balletifestivali (2012) ja Saaremaa Ooperipäevade (2013) kunstiline juht jne. Osalenud projektis „Eesti tantsib” tantsu autorina (2018). Norra ooperi- ja balletiklubi aastapreemia 1997.

Aastast 2022 on Teet Kask Tallinna Muusika- ja Balletikooli balleti loovjuht.

Rohkem infot ja loengu tellimine:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)