MUBA Muusikalistuudio / sügis 2023

Aeg: esmaspäeviti 18.09; 25.09; 02.10; 09.10; 16.10; 23.10; 30.10; 06.11.2023 kell 17.30-19.00 ja 13.11; 20.11; 27.11; 04.12.2023 kell 17.30-20.00
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: 8-10 inimest
Nõuded õpingute alustamiseks: Vähemalt põhiharidusega, kuni 30-aastased isikud, kellel on muusika-alased algtaseme oskused ja huvi muusikaližanri vastu.

Kursusele soovijatel tuleb läbida koolitajaga eelneval kokkuleppel laulmise katse.
Ette valmistada enda valitud soololaul, mida tuleb esitada peast kas a cappella või isiklikku instrumentaalset fonogrammi kasutades.
Registreerudes koolitusele võetakse Teiega ühendust ettelaulmise aja kokku leppimiseks.

Õppe maht:

• kokku 40 akadeemilist tundi
  • auditoorne: 7 akadeemilist tundi
  • praktiline: 21 akadeemilist tundi
  • iseseisev töö: 12 akadeemilist tundi

Koolitaja: Hanna-Liina Võsa

Koolituse teemad:

• Tutvumine. Kursuse tutvustus, osalejate esitlus. Lühiloeng muusikaližanri kujunemise teekonnast- Broadway Golden Age, Rock’n Roll, West Endi panus, Disney tulek. Laulame ja määrame häälerühmad.
  • Lava. Tunnetame lava olustikku, parameetreid ja nõudmisi. Katsetame “4-nda seina” loomist. Füüsiline keha laval ja lava taga. Valime 1. grupinumbri ja laulame.
  • Karakter. Räägime rolli loomisest: mida autor ja muusika on ette kirjutanud ja mida on võimalik ise juurde luua. Grupinumbri harjutamine. Soolode ja duettide valimine.
  • Vokaal. Tutvume erinevate laulmisstiilidega ja Broadway säravamate staaridega. Määrame oma soololaulude stiili ja katsetame oma hääles leida sobivat värvi.
  • Suhted. Loo jutustamine läbi emotsiooni ja interaktsiooni teiste näitlejate ja lavapartneritega. Head tavad proovisaalis ja laval. Soolode ja duettide harjutamine.
  • Liikumine. Tutvume Broadway legendaarsete koreograafide ja tantsijate tööga ja räägime tantsu kui ühest muusikali oluliseimast komponendist. Proovime grupinumbrit ühendada koreograafia ja lauluga.
  • Broadway versus West End: Stephen Sondheim ja Andrew Lloyd Webber. Tutvume kahe kultushelilooja loomingu ja muusikalise teekonnaga. Valime 2. grupinumbri ja laulame.
  • Interpretatsioon: “Kust tuled? Kuhu lähed?” Räägime laulunumbrite ülesehitusest ja alltekstist. Seome laulude ümber olustiku, põhjuse ja eesmärgi. Soolonumbrite harjutamine.
  • Stepptants. Räägime stepptantsu rollist ja olulisusest Broadway ja West Endi muusikalides läbi aja. Praktiseerime tantsimist.
  • Grimm ja kostüüm. Tutvume, kuidas sünnib muusikalides grimm ja kostüüm. Räägime kiiretest ja ülikiiretest kostüümivahetustest ja saame teada kuidas lahendada kostüümi apsakaid. Leiame vastuse küsimusele, millist kostüümi kannaks “Sinu” laulu kangelane? Harjutame laulunumbreid.
  • Lavakujundus. Piilume Broadway lavakujunduste võluvasse maailma. Vaatame näiteid erinevate kunstnike töödest, stiilidest, efektidest ja trikkidest. Leiame oma muusikanumbritele lisanüansse. Laulude harjutamine.
  • Häälehoid ja lavanärv. Kuidas hoida häält ülepinge, stressi või kehvade ilmastikutingimuste eest. Kuidas maandada närvi enne lavaleminekut või laval olles. Soolode ja duettide harjutamine.
  • Omalooming. Kuidas leida inspiratsiooni, et ise luua teos. Mida vaja läheb ja mida silmas pidada oma muusikalavastuse loomisel. Produktsiooni elemendid ja võimalused. Peaproov kontsert-projektiks.
  • Kokkuvõte. Mini kontsert-projekt omandatud grupinumbrite, duettide ja soolodega.

Õppekavaga saab tutvuda SIIN

Koolituse hind: 360.- eurot.

Tasuda saab kogu koolituse eest korraga (360.- eurot) või kolme maksena (3 x 120.- eurot).

NB! Koolitusest ja tasumisest ei saa loobuda kui koolitus on juba alanud!

Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi JUHAN.

Täiendav info kursuse toimumise ja tingimuste kohta:

Sirje Mõttus
Täiendõppe projektijuht