Otse sisu juurde Lülita kõrgkontrastsust Ligipääsetavus

MUBA LOOVAD LOENGUD

Üldhariduse loovjuht Heili Einasto

Tallinna Muusika- ja Balletikool kutsub avastama muusika- ja tantsu siseilma läbi loengute ja ühisarutelude!

Räägime olulistel teemadel:

– Mis on tants?

– Miks inimene tantsib?

– Kuidas tants toetab suhtlemist?

– Kuidas tants võib aidata kaasa üldisele õppimisele?

Heili Einasto

Heili Einasto loenguid võib tellida pikkuses 45-90 minutit ühekaupa kui ka tsüklitena, gümnaasiumis õppijatele kui ka kultuuri- ja haridusvaldkonna eestvedajatele.

Teeme hea meelega koostööd Teie valitud kultuuri- ja haridusvaldkonna teemadel mitmesugustel koolitustel, seminaridel, konverentsidel.

Koolitajast:

Heili Einasto jaoks omandas tantsukunst sügava tähenduse ühel 1980. aasta sügisõhtul kui ta Estonias nägi Albinoni Adagiot Tiit Härmi ja Elita Erkina esituses. Ta taipas, et tantsul on keel, mis suudab väljendada seda, mida kirjandus, visuaalkunstid või muusika üksi ei suuda. See tõdemus on Heilit ajendanud mõtisklema tantsimise ja tantsu üle ka siis, kui akadeemiliste õpingute raskuspunkt on olnud ajalugu ja keel (Heili Einastol on bakalureusekraad EHI-st ajaloo ja anglistika erialadel), soolisus kultuuris (magistrikraad Kesk-Euroopa Ülikoolist soo- ja kultuuriuuringute alal) ning süvenemine kultuuriteooriasse (doktorikraad Tallinna Ülikooli kultuuride uuringute alal). Et teekond poleks liialt teoreetiline, on Heili võtnud võimalust mööda ka tantsutunde (balletti, modern- ja kaasaegse tantsu erinevaid suundi, erinevaid pärimustantse, tantsukompositsiooni ja kehatööd). Heili on olnud üks modern- ja kaasaegse tantsu edendajaid Eestis just 1990. aastail (koos Priit Rauaga oli Tantsuinfo Keskuse Eestis (TIKE), praeguse Teise Tantsu asutajaliige), mõtisklenud kirjalikult tantsimise teemadel, sh kirjutanud ka tantsu- ja balletikriitikat 1983. aastast.

Rohkem infot ja tellimine:

Sirje Mõttus

Täienduskoolituste juht

tel: 5680 7587

E-post: sirje.mottus@muba.edu.ee