Muba loovad loengud Heili Einastoga
Tarkuse loovjuht Heili Einasto
Tallinna Muusika- ja Balletikool kutsub avastama muusika- ja tantsu siseilma läbi loengute ja mõttevahetuste!
Räägime olulistel teemadel:
– Mis on tants? Mis eristab tantsu muudest nähtustest, nagu sport, mäng, teater, marss?
– Miks inimene tantsib? Miks tantsimine tundub hea? Miks läbi pika ajaloo on tants saatnud inimkonda hällist hauani?
– Kuidas tants on suhtlusvahend? Miks tähtpäevadel tantsitakse? Miks on tantsimist peetud halvaks ja ohtlikuks tegevuseks?
– Kuidas tants toetab õppimist? Milliseid teadmisi annab tants? Miks on hea enne arvutuste tegemist liikuda?
Heili Einasto loeng- vestlusringe võib tellida 45-90 minutilistena, nii gümnaasiumis õppijatele kui ka kultuuri-ja haridusvaldkonna eestvedajatele.
Vahetame meelsasti mõtteid ja teadmisi Teie valitud kultuuri- ja haridusvaldkonna teemadel koolitustel, seminaridel, konverentsidel.
Koolitajast:
Heili Einasto jaoks omandas tantsukunst sügava tähenduse ühel 1980. aasta sügisõhtul kui ta Estonias nägi Albinoni Adagiot Tiit Härmi ja Elita Erkina esituses. Ta taipas, et tantsul on keel, mis suudab väljendada seda, mida kirjandus, visuaalkunstid või muusika üksi ei suuda. See tõdemus on Heilit ajendanud mõtisklema tantsimise ja tantsu üle ka siis, kui akadeemiliste õpingute raskuspunkt on olnud ajalugu ja keel (Heili Einastol on bakalureusekraad EHI-st ajaloo ja anglistika erialadel), soolisus kultuuris (magistrikraad Kesk-Euroopa Ülikoolist soo- ja kultuuriuuringute alal) ning süvenemine kultuuriteooriasse (doktorikraad Tallinna Ülikooli kultuuride uuringute alal). Et teekond poleks liialt teoreetiline, on Heili võtnud võimalust mööda ka tantsutunde (balletti, modern- ja kaasaegse tantsu erinevaid suundi, erinevaid pärimustantse, tantsukompositsiooni ja kehatööd).
Heili on olnud üks modern- ja kaasaegse tantsu edendajaid Eestis just 1990. aastail (koos Priit Rauaga oli Tantsuinfo Keskuse Eestis (TIKE), praeguse Teise Tantsu asutajaliige), mõtisklenud kirjalikult tantsimise teemadel, sh kirjutanud ka tantsu- ja balletikriitikat 1983. aastast.
Rohkem infot ja loengu tellimine:
MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)