Otse sisu juurde Lülita kõrgkontrastsust Ligipääsetavus

Algus: 01.09.2022
Lõpp:  01.10.2023

Projekti eesmärk: 
Projekt “Re/Generation on ellu kutsutud arendamaks kultuurilisi sidemeid Eesti ja Rootsi vahel klassikalise muusika vallas ning loovuse, kui erialalise võtmepädevuse arendamiseks läbi seotud õppimise ja vastastikuse vahetuse. 

Projekti üks idee on pakkuda õpilastele võimaluse õppida üksteiselt muusika tegemisel, parandades nii oma musitseerimise oskusi kui ka kultuuridevahelist avatust ja sallivust, mis on demokraatlikud väärtused. Oluliseks muusikute võtmepädevuseks on loovus, mida hinnatakse ja otsitakse väga paljudes tööstusharudes praeguses kiiresti muutuvas maailmas. Piiriüleses õppimise kaudu on hõlpsam uute vaatenurkade kaasamine, mis muudab õppuri tolerantsemaks ja seeläbi edukamaks tööjõuturu. 

Projekti tegevused hõlmavad kahte valdkonda – helilooming ja interpretatsioon ning kammermuusika, mis on nelja sessiooniga võrdselt jaotatud kahe riigi vahel.

Esimesel kahel sessioonil, kahes riigis osalevad kokku 10 heliloomingu õpilast ja 4 õpetajat. Vastuvõtva kooli õpilased kannavad ette külaliskooli õpilaste teosed ning noorel heliloojal on võimalik töötada nädal aega koos oma teose esitajatega. 

Kahel järgmisel sessioonil tehakse tööd ansamblitega ja valmistatakse ette kammermuusika teosed. Mõlemast koolist kokku osaleb 30 õpilast ja 4 õpetajat. Õpilased õpivad töötama rahvusvahelises kollektiivis ja suhtlema ning ennast arusaadavaks tegema inglise keeles.  

Kõikidel külaskäikudel näevad õpilased kohapealset erialaõpet ja tutvuvad organisatsiooniga üldisemas plaanis. Samuti on vastuvõtva kooli õpetajad kaasatud proovide läbiviimisse ja kontsertide korraldusse. Kaudseid osalejaid on projektis u 100. 

Projekti koostööpartnerid: 
Musikskolan Lilla Akademien AB (Rootsi)
Tallinna Muusika- ja Balletikool

Projekti ajakava: 
16.11. – 20.11.2022 “Framtidens Musik” (Tuleviku muusika) – Rootsi
08.02. – 12.02.2023 “Tuleviku muusika” (Framtidens Musik) – Eesti
08.03. – 12.03.2023  Kammermuusika “Re/Generation” – Eesti 
20.09. – 24.09.2023 Chamber Music Re/Generation – Rootsi