Teine noorte heliloojate sessioon toimus 8.02-12.02.2023 Tallinna Muusika- ja Balletikoolis.

Teoste esitamisega olid hõivatud ligi 30 õpilast ja õpetajat. Ettekandele tuli 15 uudisteost 14 noore helilooja sulest. Kontsert oli koostöös Rootsi Suursaatkonnaga tähistades Rootsi riigi Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ning kõik esinejad, heliloojad, külalised ja õpetajad olid oodatud Suursaadik Ingrid Tersmani pidulikule vastuvõtule MUBA kohvikus.
Enne Tallinna sessiooni algust oli õpilastel zoomi meistriklass laulja Iris Ojaga, kes andis juhnööre, kuidas kirjutada häälele. Õpilased said ülesandeks kirjutada tema häälele miniatuur, mille ta ka MUBAs antud nädalal meistriklassi raames ette kandis koos juhtnööride ja kommentaaridega.

Küsimusele, mis vahe on mängida elava helilooja teost ja valmistada see ette koos heliloojaga võrdluses esitada vanemat muusikat, vastas Iris Oja järgmist:  “Kaasaegset loomingut on selles mõttes väga huvitav esitada, et nii temaatika kui nende käsitlemise viis ja tehnilised vahendid on tänapäevased ja kõnetavad nii interpreeti kui kuulajat vahetult. Helilooja ja interpreedi koostöös sünnib parim tulemus – helilooja saab jagada oma ideid ja soove ning interpreet pakkuda välja ja demonstreerida tehnilisi vahendeid, millega neid kõige sobivam oleks väljendada. Üheskoos on võimalik vältida ka potentsiaalseid karisid ja kasutada ära konkreetse interpreedi parimaid võimalusi ning vajadusel partituuri pisut kohandada, et interpreedi esitus teosest oleks võimalikult mõjus.”