Escola Artística Conservatório de Música Calouste Gulbenkian.
Calouste Gulbenkian´i loodud fond ehitas selle koolimaja. Maja on võimalik kasutada nii kaua, kui seal tegeletakse kaunite kunstide õpetamisega. Ei riik ega kohalik omavalitsus saa seal õpetamist lõpetada, ega hoonet muuks otstarbeks kasutada, kuna siis võetakse maja fondi poolt tagasi.

Escola Artística Conservatório de Música Calouste Gulbenkian

Linnulennult vaadatuna peaks maja kujutama klaverit.

Inimesed võivad küll plaane teha, kuid elu teeb omad korrektuurid. Aitäh Joana Mafalda Arujo`le vastu võtmast ja korraldamast. Kuna kohalik harfiõpetaja haigestus, sai kogu programm kiirelt ümber tehtud. Tundide vaatlemine asendus meistriklasside andmisega, sain ülevaate kooli üldisest korraldusest, tunniplaani põhimõtetest, vastuvõtu protsessist jne.

Kooli ehitamisel on järgitud päikese liikumist päeva jooksul. Aknad on alati päikese poole. Igast klassist viib uks otse õue ja õpilased on vahetundides kogu aeg õues.

Algklasside õpilastel on oma ala õues. Küll mitte väga suur, aga füüsiline aktiivsus vahetundides oli seda suurem. Hüppenöörid, lendav taldrik, pallimäng, keks… kõik olid kogu aeg tegevuses. Samal ajal jälgitakse neid kogu aeg 100% tähelepanuga, et olukord kontrolli all oleks.

10. klassi õpilane Catarina ja 12. klassi õpilased Laura ja Filipa andsid meistriklasside käigus ühtlasi põhjaliku ülevaate kooli harfiõpingutest. Pildil Catarina Araujo 10. klassist.

4. klassi õpilane

Tund 7. klassi õpilase Cecilia Amaroga.