Tasulised koolitused

Aeg: 09. ja 16. november 2024 kell 10.00-17.00
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: 8 – 15 inimest
Sihtrühm: Muusikud, kes soovivad õppida kasutama Alexanderi tehnika printsiipe.
Nõuded õpingute alustamiseks: Osalejad on oodatud teisele õppepäevale koos oma pilliga.
Koolitaja: Merje Roomere
Õppe maht: kokku 20 akadeemilist tundi
auditoorne: 3 akadeemilist tundi
praktiline: 13 akadeemilist tundi
iseseisev töö: 4 akadeemilist tundi

Merje Roomere
Foto: Raul Ollo

Koolituse teemad:
Auditoorne:

• AT kujunemine
  • AT põhiprintsiibid. Harjumuste jõud, inimene kui psühho-füüsiline tervik, mõttelised suunad, inhibitsioon.

Praktiline:

• Harjumused ja sundasendid. Mida harjumused meiega teevad, kui me ise nendega midagi ette ei võta? Ohvrirollist väljatulek.
  • Mõttelised suunad ja nende mõju kehakasutusele. Mõtete ja tunnete mõju meie kehale, optimaalse kehakasutuse leidmine.
  • Istumine, seismine. Oma harjumuste teadvustamine. “Õige” asendi võimalikkusest. Väsivad ja väsimatud lihased.
  • Poollamang. Taastav puhkeasend pingete leevendamiseks ja keha loomulike mõõtmete taastamiseks.
  • Muusikule vajalikud teadmised anatoomiast.
  • Parema tasakaalu leidmine läbi AT. Tasakaalulaud jm vahendid, nende kasutamine harjutamisel. “Ahviasend”.
  • Harjutusprotsessi ülesehitus. Inhibitsioon. Pauside võtmise vajalikkus mitte ainult puhkamise eesmärgil.
  • Pillimäng kui psühho-füüsiline tegevus. Pillimänguks ettevalmistus ja soojendus. Harjutused.
  • Eesmärkide seadmine. Visuaalne lihtsustamine suurema pildi loomiseks. Teadlik kontserdiks valmistumine.
  • Esinemisärevusega toimetulek ja omandatud oskuste realiseerimine esinemissituatsioonis. The Ready List, hingamine.
  • Praktiline töö instrumendiga.

Õppekavaga saab tutvuda SIIN

Koolituse hind: 225.- eurot (sisaldab mõlemal õppepäeval ühte kohvipausi ja õppematerjale)

Registreerudes varem kui 01.09.2024 on koolituse hind 200.- eurot.

Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi Juhan või kirjutades: sirje.mottus@muba.edu.ee

/ MUBA täienduskoolituste eest eraisikuna tasudes on võimalik saada järgmisel kalendriaastal tuludeklaratsiooni esitades tulumaksutagastust. /

Koolitaja Merje Roomere on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1988) ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, 1993) viiuli erialal. Alates 1994. aastast töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris 1.viiuli rühmamängijana. Merje Roomere on tegev ka kammermuusikuna, peamiselt nüüdismuusika vallas. 1994-2001 mängis ta NYYD Ensemble koosseisus, alates 2003 on ta Ansambel U: liige.
Merje Roomere töötab Tallinna Muusika- ja Balletikoolis viiuli- ja Alexanderi tehnika õpetajana. Enne MUBA asutamist õpetas ta Tallinna Muusikakeskkoolis viiulit alates 1998 ja Alexanderi tehnikat alates 2019, kui ta lõpetas Alexanderi Tehnika Instituudi. Merje Roomerele on omistatud rahvusvaheline STAT (The Society of Teachers of the Alexander Technique) sertifikaat AT õpetamiseks nii Eestis kui mujal maailmas.
Merje Roomere tegeleb aktiivselt ka enesetäiendusega:
„Developing Self“ Alexanderi tehnika õpetajatele, Judith Kleinman (Royal College of Music, The Junior Academy of Music) ja Sue Merry (Educare Small School)- 2023 London
„Visuaalne lihtsustamine, esinejate meistriklass”, Kati Orav- 2022
TRE (Stress, Tension & Trauma Releasing Exercises) juhendajate kursused, Jyrki Rytilä- 2023

Foto: Raul Ollo

Täiendav info kursuse toimumise ja tingimuste kohta:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht
sirje.mottus@muba.edu.ee
tel. 5201057

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)