Erasmus+ koolidevaheline koostööprojekt “Wind Rose Festival: finding our way through the arts” 2020-1-PT01-KA229-078700_4

Algus: 1.10.2020
Lõpp: 30.09.2023

Projekti “Wind Rose Festival” eesmärk on partnerkoolide vahel heade praktikate jagamine etenduskunstide erialade õpilaste paremaks integreerimiseks professionaalsesse konteksti.

Projekti koostööpartnerid:
ART’J – escola profissional de artes performativas da Jobra (Portugal)
Kainuun ammattiopisto (Soome)
Liceo Artistico Musicale “A. Passaglia” (Itaalia)

Projekti ideed iseloomustab hästi pealkiri – tuuleroos (wind rose)– meteoroloogiline diagramm, millega iseloomustatakse tuule suunda ja kiirust. Samamoodi eri suundadest, seda nii geograafilises kui ka erialases mõttes, tulevad ka projekti osalejad ja koonduvad ühise eesmärgi ümber. Projektis toimub koostöö erinevate partnerkoolides õpetatavate loome- ja kunsti valdkondade vahel: muusika, tants, teater, kujutav kunst, stenograafia ja multimeedia, muusika ettevõtlus ja produktsioon.

Partnerkoolide õpilased organiseerivad ja produtseerivad meeskonnatööna erinevaid elavas ettekandes kolm rahvusvahelist festivali Portugalis, Soomes ja Itaalias. Meeskondades on igast partnerkoolist 4-6 õpilast ja 2 õpetajat.

Kogu projekti jooksul osaleb üheksas lühiajalises vahetuses kokku 80 õpilast, kes arendavad tulevaseks karjääriks vajalikke oskusi nagu ettevõtlus, kriitiline mõtlemine, loovus, erinevate distsipliinide koostöö, aga ka omaalgatuslikkust, organiseeritust ja otsuste tegemist. Lisaks omandatakse uusi teadmisi teiste kultuuride kohta ja praktiseeritakse töökeelena inglise keelt.

Selline strateegiline partnerlus vahel on oluline osa koolide kaasajastamise protsessist ja tugevdab koolidevahelist rahvusvahelist koostööd erinevates valdkondades. Õpilastele pakub projekt suurepärast võimalust omandada uusi rahvusvahelise koostöö kogemusi ning kontakte.

Projekt sai alguse Otsa koolis 2021. aasta septembris partnerkooli õpetajate kohtumisega. Järgnes Itaalia-Eesti õpilastiimi töönädal Itaalias (veebruar 2022) ja festival Portugalis (25.04. – 1.05.2022).
2022/2023 õppeaastal toimus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (oktoobris 2022) Itaalia-Eesti õpilastiimi töönädal, kus valmistati ette festivali, mis toimus Soomes (6.-12.11.2022).
13.-18.03 sõidavad Eesti õpilased Soome ja festival Itaalias toimub 17.-23.04. 2023.