Otse sisu juurde Lülita kõrgkontrastsust Ligipääsetavus

Uno Naissoo nimeline heliloomingu konkurss toimub 2024. aastal juba 40. korda.

Konkursi reglement:

Uno Naissoo nim. heliloomingu konkursi idee on ergutada noori muusikuid looma uut muusikat.
Uudisloomingulistele võistlustöödele (laulud ja instrumentaalpalad) žanrilisi piiranguid ei ole. Võistlustööde ettekandmine lõppvoorus toimub autoripoolsete jõududega.

Võistlustöö palume saata järgmises formaadis:

  • mp3-audiofail, mis sisaldab ainult loo pealkirja;
  • meloodia/harmoonia noot (lead sheet) või partituur;
  • autorite nimed ja kontaktandmed eraldi lehel manusena;
  • laulude puhul tekst eraldi lehel juhul kui see ei kajastu noodis.

Võistlustöö esitamise tähtaeg on 1. märts 2024 kl 22:59 e-postile naissookonkurss@muba.edu.ee

Konkursi muud täpsustavad tingimused:

  • Võistlustööde autoreid varjavaks märgusõnaks on palade pealkirjad.
  • Enne võitjate väljakuulutamist žürii poolt on igasugune autorite avalikkusele esitlemine keelatud, see puudutab ka finaalkontserti.
  • Kõik konkursil osalevad lood peavad olema uudislooming ja nende avalik esiettekanne toimub finaalkontserdil. Juhul, kui selgub, et tegemist pole võistlustöö esmaettekandega, kõrvaldatakse teos konkursilt.
  • Võistlustöö, mis saadetakse tähtajast hiljem konkursile ei kvalifitseeru.
  • Kui on võistlustöö saatmisega ilmnenud probleeme, siis saab uuesti saata ja parandada kuni 1. märtsini 2024 kl 22:59.

Lõppvooru pääsenud võistlustööde nimekiri avaldatakse MUBA koduleheküljel ja MUBA Facebooki lehel hiljemalt 15. märtsil 2024.

Lõppvoor toimub pühapäeval, 14. aprillil 2024 kell 14 avaliku kontserdina MUBA Suures kammersaalis (Pärnu mnt 59, Tallinn). Lõppvooru pääsenutele transpordi- ja muid kulusid ei kompenseerita. Konkursi võitjal on kohustus esitada oma võistlustöö uuesti pärast autasustamise tseremoonia lõpus.

Võistlustöid hindab 5-liikmeline žürii, mis koosneb tuntud Eesti heliloojatest, interpreetidest, lauljatest jt muusikavaldkonna professionaalidest. Žürii otsus on lõplik ega kuulu uuesti läbivaatamisele. Juhul, kui konkursile ei esitata peapreemia väärilise tasemega võistlustöid, on žüriil õigus peapreemiat mitte välja anda.

Konkursi auhinnafond koosneb peapreemiast ja eripreemiatest. Auhinnafondi suurus avaldatakse hiljemalt 7.aprill 2024. Peapreemia võitnud teos saab lisaks rahalisele preemiale võimaluse produtseerida ja salvestada oma võidulugu koostöös MUBA rütmimuusika osakonna õpetajatega MUBA stuudios.

Lisainfo: naissookonkurss@muba.edu.ee

Koostööpartnerid ja toetajad:
Eesti Esitajate Liit, Eesti Kultuurkapital, Jazzkaar, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kauplus PVX Muusik, kauplus Stanford Music, kauplus EW „Sound & Light jt.