Eesti noorte pianistide konkurss „Eesti kõla XIII“ toimub Tallinna Muusika- ja Balletikoolis 20.–24.11.2024.

Eesti klaverimängukultuur vajab kestmiseks ja arenguks igapäevast tähelepanu, hoolt ning panustamist. Lähenev konkurss aitab noortel pianistidel oma talenti avastada, avada ja arendada, saada teadlikuks oma tegelikest võimetest ning tuua välja ka selle, mis oli siiani varjul. Kõrvuti klaverikunstnike järelkasvu toetamisega on nende
pianistlike pidupäevade teine mõte esitada ja väärtustada eesti klaverimuusikat.

Konkursile on oodatud klaveriõpilased kõikjalt Eestist vanuses kuni 19 a.
Konkurss toimub ühes voorus, kuues vanuserühmas ja kahes kategoorias.

Repertuaari sisulise dominandi moodustab eesti autorite klaverilooming. Kõrvuti sellega kuulub kavasse klassikalise suurvormi kiire osa. Kolmanda komponendina on I vanuserühma kavas „minu lemmikpala“, II vanuserühmas hispaania folkloorist inspireeritud teos, III ja IV vanuserühmas prantsuse muusika ning V ja VI vanuserühmas teos(ed) osaleja valikul.

Konkurssi hindab 3-liikmeline rahvusvaheline žürii:
Tomas Dratva (Šveits)
Liudmila Kašėtienė-Mikkelsen (Leedu)
Marko Martin (Eesti)

Kohtumiseni klaverikõla kütkestavas maailmas!

Martti Raide
Konkursi „Eesti kõla XIII“ kunstiline juht