Koolitus toimub ESF programmi „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine“ raames.

Aeg: 10.09, 17.09, 24.09, 01.10, 08.10, 15.10, 22.10 kell 17.30-20.45
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: 12-14 inimest
Nõuded õpingute alustamiseks: Eesti keele oskus kõnetasemel. Osalejal on vajalik koolitusele kaasa võtta oma USB mälupulk.
Sihtrühm: Vabakutselised, töötavad või mittetöötavad täiskasvanud, kes tegelevad muusika loomisega, samuti muusikapedagoogid. Koolitusel ei saa osaleda tasemeõppes õppijad ega MUBA töötajad ning õppurid.
Koolitaja: Taavi Paomets
Õppe maht: kokku 38 akadeemilist tundi
Auditoorne: 14 akad. tundi
Praktiline: 14 akad. tundi
Iseseisev töö: 10 akad. tundi

Foto: Raul Ollo

Koolituse sisu:
Auditoorne õpe:

• Sissejuhatus muusikaproduktsiooni (Programmi Ableton Live ülevaade, kiirkäsklused);
  • Ableton Live salvestus 1. MIDI (VST, Drum Rack, Simpler);
  • Ableton Live salvestus 2. Audio (Pitch, Warp, Cut);
  • Automatsioon. MIDI mapping;
  • Mix (Kompressioon, EQ, Pan, Reverb, Saturatsioon);
  • Master (Valjus, Tonaalne ja dünaamiline balanss);
  • Kodustuudio võimalused ja võimekus.

Praktiline õpe:

• Tutvustatakse peamisi muusikaproduktsiooni töövahendeid ja nende kasutust. Õpitakse tundma programmi Ableton Live ja selle tööpõhimõtteid. Klaviatuuri kiirkäsklused;
  • Harjutused virtuaalinstrumentidega, Drum Rack’is ja ajajoonel töötlemiseks ning nende moduleerimiseks;
  • Harjutused salvestatud audioga. Häälestamine, lõikamine, venitamine;
  • Harjutused instrumentide ja programmi parameetrite määramiseks ja reaalajas kontrollimiseks;
  • Heli kokkumängu peamiste vahendite kasutamine, nende universaalsus ja demos implementeerimine;
  • Muusika lõppviimistluse töövahendite kasutus. Kuuldeline analüüs ja tulemuse refereerimine;
  • Muusika jagamise platvormid ja nende kasutus. Autorite, Esitajate ja Fonogrammitootjate organisatsioonide ülevaade.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN

NB! Kursusele registreerumine ei taga tasuta õppekohta.
Õppegrupid komplekteeritakse sihtrühmale vastavuse alusel ning ka õppija osalemissoovi põhjendust arvesse võttes.
Õppekohad kinnitatakse iga osalejaga maili teel.
Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi JUHAN.

Kursuse hind: TASUTA
Tasuta õppekohta vastu võttes kinnitab osaleja, et osaleb kõigil õppepäevadel ja lõpetab koolituse, täites koolitaja poolt ettenähtud ülesanded ning saavutades õpiväljundid.

Täiendav info kursuse toimumise ja tingimuste kohta:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)