Otse sisu juurde Lülita kõrgkontrastsust Ligipääsetavus

Õpetaja igapäevane koormus häälele on väga suur. Seetõttu on häälehoid ning selle ergonoomika olulise tähtsusega õpetaja ameti juures, olgu tegemist muusika- või klassiõpetajaga. Klassikalise häälekooli põhimõtetele toetuv häälekäsitlus on heaks aluseks tagamaks õige häälekasutus kõigile inimestele, kelle igapäevases töös mängib intensiivne häälega töötamine olulist rolli.

Koolitusel räägitakse hääle tekkimise põhimõtetest, õigest häälekasutusest, hingamisest ning levinumatest vigadest laulmisel ja rääkimisel, mis häält kahjustavad. Tehakse praktilisi harjutusi ja antakse nõuandeid, kuidas ergonoomilist häälekasutust rakendada oma töös ja igapäevaelus.

Hoidkem oma isikupärast häält tervena!

Koolitajad:

Kädy Plaas-Kala on pälvinud tunnustust nii kontserdi- kui ka ooperilaval. Hinnatud solistina esineb ta vokaalsümfoonilistes suurvormides ning teeb koostööd mitmete interpreetide ja ansamblitega. Ooperilauljana on ta üles astunud lisaks Eestile ka Saksamaal, kus debüteeris 2007. aastal Frasquitana ooperis „Carmen”. Kädy lõpetas 2007. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (dots. Nadia Kuremi juhendamisel). Aastatel 2002–2004 oli Kädy Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja, alates 2004. aastast tegutseb solistina projektiteatris Nargen Opera. Ta on osalenud ka Rahvusooper Estonia, teater Vanemuise ning Hamburgi Riigiooperi lavastustes. Solistina on Kädy esinenud paljude orkestrite ees nagu ning teinud koostööd mainekate dirigentidega. Kontsertreisid on viinud teda Soome, Lätti, Leetu, Saksamaale ja Prantsusmaale. Kädy on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2006), Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja” (2007), Lili Kaelase Muusikafondi stipendiumi (2007) ning ta on Eesti Kultuurkapitali interpreedi stipendiumi laureaat (2008). Kädy Plaas- Kala on õpetanud klassikalist laulmist alates 2013. a. G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ning on Tallinna Muusika- ja Balletikooli juhtõpetaja.

Triin Ella on lõpetanud Tallinna Ülikooli kultuuritöö ja koorijuhtimise erialal (1993), Eesti Muusikaakadeemia klassikalise laulu erialal (2001) ja omandanud samas magistrikraadi kammerlaulu erialal (2004, prof Mati Palm). Paralleelselt õpingutega täiendas Triin Ella end Leipzigi Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof. Regina Werner- Dietrichi juhendamisel (2003–2004). Lisaks on Triin Ella täiendanud end nii laulja kui ka lauluõpetajana Soomes ja Saksamaal ning tegutseb hääleseadjana mitmete Eesti kooride juures. Alates 2001. aastast töötab Triin Ella Rahvusooper Estonia kooris ja tema repertuaari kuuluvad ka solistirollid ooperites ja operettides. Koos Jaak Jõekaldaga valmisid Eesti Rahvusringhäälingu jaoks saatesarjad opereti- ja filmimuusikast „Meloodia võluvõim“ ja „Nostalgia“, mis olid eetris Klassikaraadios ja Vikerraadios. Alates 2010. aastast on ta hääleseade ja laulu eriala õpetaja Tallinna Muusikakeskkoolis, praeguses Tallinna Muusika- ja Balletikoolis ning Eesti Kooriühingu mentorprogrammi raames annab koolitusi kooridele terves Eestis. Triin Ella on tegev ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna õppejõuna.

Info ja koolituse tellimiseks palume kontakteeruda:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud (sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)