Tasulised koolitused

Istumisliikumatus

17.mai

11:00 – 12:30

MUBA lühikoolitus – Istumisliikumatus aitab teadlikult kujundada elukvaliteeti parandavaid liikumisharjumusi ning vabaneda katkematult kestvast liig-istumisest.

Aeg: 17. mail kell 11.00-12.30
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: 8-15 inimest
Sihtrühm: Täiskasvanud, kelle tööpäev sisaldab palju kestvat istumist.
Nõuded õpingute alustamiseks: Koolitus on mõeldud täiskasvanutele ja toimub eesti keeles.
Koolitaja: Piret Hinrikus-Sage
Õppe maht: 2 akadeemilist tundi
Auditoorne: 1 akad. tundi
Praktiline: 1 akad. tundi
Iseseisev töö: 0 akad. tundi

Koolituse sisukirjeldus:
Tallinna Muusika- ja Balletikool e MUBA kutsub tõusma toolilt – seda tihti ja teadlikult, et märgata ning vältida liigset istumist ehk liig-istumist!
Suur osa meie päevast möödub istudes, teadvustamata selle täpset kestvust. Katkematu, pikalt istumine ning sundasendid on terviserisk, mida me igapäevaselt ei taju. Kestev istumine nõrgestab immuunsust ja vähendab jõudlikkust – kahjustab südant ja aju, vereringet ja ainevahetust. Kui unustame end kogu (töö)päevaks pikalt istuma, on kehale tehtud kahju registreeritav ning seda ei korva ka treening päeva alguses või lõpus.
Koolitus annab praktilisi teadmisi liikumisharjumustest ja pakub jõukohaseid harjutusi, mis parandavad elukvaliteeti ja aitavad vabaneda istumisliikumatusest.

Koolituse teemad:

• Istuv eluviis ja liikumisharjumused
  • Pausideta liig-istumine ehk istumisliikumatus, selle tunnused, tagajärjed ning vältimine
  • Liig-istumise materjalid ja videonäited
  • Praktilised liikumisharjutused

Peale koolituse lõppu on osalejal võimalik osta endale lõunasöök MUBA koolisööklas.

Koolituse hind 39.- eurot.

/ MUBA täienduskoolituste eest eraisikuna tasudes on võimalik saada järgmisel kalendriaastal tuludeklaratsiooni esitades tulumaksutagastust. /

Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi Juhan või kirjutades: sirje.mottus@muba.edu.ee

Koolitaja Piret Hinrikus-Sage on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1991 koorijuhtimine) ning omandanud Tallinna Ülikooli kultuuriteaduskonnas koreograafia eriharu ning tantsujuhtimise erialal magistrikraadi MA (1996) prof. Mait Agu kursusel. Aastatel 2001-2009 töötas Piret Hinrikus-Sage Austraalias, Sydney Ülikooli Konservatooriumis Orff pedagoogika õpetajana. Lisaks on Piret Hinrikus-Sage end täiendanud 2010 Austrias, Salzburgi Mozarteumi Ülikooli Orff Instituudis „Elemental music and dance education“ kursusel. Aastast 2010 on Piret Hinrikus-Sage rütmika ja tantsuõpetaja Rocca al Mare Koolis ning aastast 2022 Tallinna Muusika-ja Balletikooli MUBA juhtõpetaja ning oskusainete sektsiooni, liikumisõpetuse koordinaator, samuti rütmika õppevara ja CD „Kollane“ töörühma liige ning kaasautor.

Foto: Raul Ollo

Täiendav info kursuse toimumise ja tingimuste kohta:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)