Tasulised koolitused

Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: 7 – 15 inimest
Sihtrühm: Huvikoolide muusikaõpetajad, muusikud
Nõuded õpingute alustamiseks: Koolitusel osalemiseks on vajalik oskus mängida mõnd pilli või laulda.
Osalejal võimalusel kaasa võtta oma instrument.
Koolitaja: Tarmo Johannes

Õppe maht: kokku 6 akadeemilist tundi
auditoorne: 2 akadeemilist tundi
praktiline: 4 akadeemilist tundi

Koolituse teemad:

• Koosmäng etteantud helikõrgustel
  • Imitatsiooniharjutused
  • Motiivide „käest-kätte“ andmine
  • Rütmiimprovisatsioon
  • Ajastamine kui väljendusvahend
  • Praktilised harjutused
  • Harjutused mängija rolli tajumiseks (soolo või saade)

Õppekavaga saab tutvuda SIIN

Koolituse hind: 75.- eurot (sisaldab kohvipausi ja õppematerjale)

Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi Juhan või kirjutades: sirje.mottus@muba.edu.ee

/ MUBA täienduskoolituste eest eraisikuna tasudes on võimalik saada järgmisel kalendriaastal tuludeklaratsiooni esitades tulumaksutagastust. /

Koolitaja Tarmo Johannes (1976, Tallinn) on flöödimängija ja mitmekülgne muusik, pühendunud eelkõige nüüdismuusika esitamisele.
Tarmo Johannes on õppinud improvisatsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Joametsa juhendamisel, esinenud improvisatsioonikontsertidel, osalenud edukalt rahvusvahelisel improvisatsioonikonkursil Lepizigis ning kasutanud improvisatsiooni kui töövahendit arvutakes õpitubades, suvekoolides, samuti igapäevatöös õpetajana.
Ta on olnud ansamblite U: (flööt-klarnet-viiul-tšello-klaver-löökpillid www.uuu.ee ) ja Resonabilis (hääl-flööt-tšello-kannel www.resonabilis.com ) eestvedaja ning alates aastast 2019 Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambli (EMA) liige. Ta on andnud arvukalt kontserte sooloflöödi ning flöödi ja elektroonika repertuaarist.
Viimastel aastatel on Tarmo Johannes intensiivselt tegelenud helisünteesi ja programmeerimisega. Tema põhiline huvi on luua algorütmiliselt genereeruvaid helisüsteeme, mis võimaldavad ühtlasi elus esitust, tihti publiku vm kontrollimatu teguri osalusel. Alates aastast 2015 on Tarmo Johannes helisünteesi keele Csound peamise kasutajaliidese CsoundQt põhiarendaja.

Foto: Raul Ollo

Täiendav info kursuse toimumise ja tingimuste kohta:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)