Eesti Rahvuskultuuri Fondi alla kuuluv Helju Taugi fond loodi 2007. aastal Helju Taugi (1930−2005) mälestuseks tema poja Madis Kolgi ning poja abikaasa Reet Remmeli poolt eesmärgiga toetada noori muusikuid. Helju Tauk oli üks Tallinna Muusikakeskkooli asutajaid ja legendaarseid õpetajaid, kes oli kooliga tihedalt seotud  üle 40 aasta.

MUBA gümnaasiumiõpilased Peeter Traksmann (viiul), Aleksander Traksmann (tšello) ja Mattias Heina (klaver) alustasid koosmängu triona X klassis sügisel 2021.aastal. Selle aja jooksul on nad korduvalt esinenud Tallinna Muusika- ja Balletikooli esinduslikel üritustel ja kontsertidel näidates kõrget taset. Märtsis 2023 valiti nad XIV rahvusvahelisel noorte kammermuusika konkurss-festivalil esinema parimate ansamblite hulgas festivali lõppkontserdile. Aprillis 2023 võitsid nad 2. preemia Vilniuses rahvusvahelisel kammermuusika konkursil „Kevadsonaat“ (Pavasario sonata). Septembris 2023 esines trio Erasmus+ koostöö projekti raames Stockholmis koos Lilla Akadeemia õpilastega Kuninganna Silvia kontserdisaalis kammeransamblite kontserdil. Oktoobris osalesid nad Tampere Konservatooriumis ECMTA (Euroopa kammermuusika õpetajate assotsiatsioon) sügiskonverentsi raames korraldatud meistrikursustel ja kontserdil.