„Usun, et unistades suurelt on võimalus lennata!“,  ütleb Rausi. „ Minu töökogemuse pagasis on nii üld- kui ka huvihariduse maastikul üle kahekümne aasta erinevatelt ametikohtadelt saadud kogemusi. Viimased kümme aastat olen töötanud rahvusvahelise hariduse süsteemis. Usun haridusse ja selle ainulaadsesse võimesse muuta maailma paremaks. Ja kuna olen ka muusik, kelle süda gruuvib jazzikates rütmides, siis on MUBA mu jaoks see ôige“.

Juhtides MUBA koolis teist suurimat osakonda, on Ivi Rausi oma elus jõudnud etappi, kus ta saab uhkusega õelda, et „mul on mida tähistada!“.  Nimelt tähistab Rausi oma esimest suuremat juubelit (01. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval, saab ta 50 aastaseks!) ja selle puhul ilmutab ta ka esmakordselt oma laulude täieliku noodikogu “Looming noodis”. See sisaldab 49 väga eripalgelist laulu. Käesolev noodikogumik võtab kokku paremiku Ivi Rausi viljakast loomingust.

Samuti tähistab ta oma uue autorialbumi ilmumist “Elust läbi lenneldes” ja seda lausa üheteistkümne kontserdiga üle Eesti. (Album antakse välja nii vinüülplaadi kui ka CDna.)
Tuuri avakontsert toimub 30. septembril Fotografiska Tallinnas ja edasi rändab muusika Pärnusse, Kostiverre, Põlvasse, Võrru, Kohtla-Järvele, Tartusse, Tohile, Kuressaarde ja Kärdlasse.

Kuidas ta seda kõike ajamahuka ja nõudliku õppejuhi töö kõrvalt aga teeb?
Ivi Rausi: „Aeg on halastamatu ja helde samaaegselt. Kohati on tunne, et ajal polegi aega. Ühel hetkel tundub hirmutav, et kuidas ma olen juba nii kaugele jõudnud, sest nii palju on veel avastada. Teisel hetkel märkan, et elu on siiski üht teist kõrva sosistanud. Ühte asja olen õppinud – ma ei karda olla mina ise. Ma ei pelga kaotust, sest tean, et tegelikkuses on see võit. Ma võin olla nõrk, sest just nii ma saan olla tugev. Ma ei karda olla mina ise, sest ma tean, et mu ratas on juba ammu sõiduks valmis. Usaldan, armastan ja lendan – mul on tiivad!“ ütleb ta.
„Ja loomulikult minu kolleegid, õpetajad, kaasmuusikud ja õpilased – nad kõik annavad energiat hoogu ja tahet tegemiseks!“

„Elust läbi lenneldes“ on Ivi Rausi seitsmes soolo- ja neljas omaloominguline album. Nii nagu igal kogumikul on lauljatar avanud ennast uuest küljest, on ka siin midagi eripärast. Siin heliseb küpse naise hing. Muusika ja kõnekad tekstid, pärinevad valdavalt Anneliis Kõivult, kellega seob lauljatari juba aastatepikkune koostöö. Ivi Rausi: “Hea laulutekst on parim inspiratsiooni allikas!”.

Albumil „Elust läbi lenneldes“ teevad kaasa muusikud – Raun Juurikas klahvpillidel, Jaan Jaanson kitarridel, Mihkel Mälgand bassil ja Ahto Abner trummidel.
Lugu on salvestatud ja helikujundatud Peeter Salmela stuudios. Album on produtseeritud koostöös Peeter Salmelaga.