Laupäeval, 27. aprillil toimus Tartu Heino Elleri Muusikakoolis konkursi “LHV noor helilooja 2024” lõppkontsert. Konkurss on suunatud kuni 22-aastastele noortele heliloojatele ning seda korraldavad Eesti Muusikafond ja Eesti Heliloojate Liit.

Finaalkontserdile valis konkursile laekunud helitööde hulgast välja 12 teost žürii koosseisus Alisson Kruusmaa, Mariliis Valkonen ja Margo Kõlar

MUBA õpilased olid konkursil väga edukad! Kutseõppe õpilastest pälvis Lola-Mariin Kuus konkursi peapreemia flöödile, löökpillidele ja klaverile kirjutatud teose eest “Uus ruum”. Kadri Klanberg pälvis vanema vanugsegrupi kolmanda preemia teosega “Tähtede saatmine.

Nooremas vanusegrupis pälvis “LHV tulevikulootuse” nimelise teise preemia 8. klassi õpilane Havryil Sydoryk teosega “Müsteerium”.

Žürii eripreemia pälvis eelõppe õpilane Emilie Ruus teosega „Mõte olematusest“.

Palju õnne meie andekatele õpilastele ning suur tänu õpetaja Tatjana Kozlova-Johannesele!

Loe lähemalt Eesti Heliloojate Liidu uudisest.

Vaata rohkem pilte SIIT.