“Meie riigi 105. sünnipäeva tuju on pidulik-rõõmus ja mõtlik-kaasatundev ühteaegu. Tähistame vabadust, rõõmustame võimaluste üle, mida vabadus meile loob ja kingib, aga elame südamevalus sõja pärast, mida Euroopas peetakse. Mida saame teha? Aidata nii kuis saame ja seda hoolsamalt ja suurema kirega tegeleda oma igapäevaste ülesannete ja rõõmudega. Õppida, esineda, harjutada. Ja tunda rõõmu, et see kõik on võimalik.”
Timo Steiner, MUBA koolijuht (23.02.2023)

Tänasel aktusel esinesid MUBA koorid, tantsijad, sümfooniaorkester eesotsas dirigent Jaan Otsaga ja solist Valerija Savtšuk. Külalisena astus üles pianist Kristjan Randalu. Kõneles ajaloolane ja Riigikogu liige Jaak Juske ning meie koolijuht Timo Steiner. Tervitusvideo saatis ka kultuuriminister Piret Hartman.