Meil on rõõm teatada, et äsja lõppenud rahvusvahelisel kandlekonkursil “Kantele Kilpailu”, mis toimus Jyväskyläs Soomes saavutas kandle eriala III kursuse õpilane Paulina Andrejeva üle 18-aastaste kategoorias III koha. Paulina pälvis tihedas konkurentsis kõrge koha tänu eri ajastute muusika (kaasaegne ja barokk) stiilsele ning musikaalsele esitusele.

Soome Kandleliidu korraldatav konkurss toimub iga 4 aasta tagant. Konkursil võistlevad soome kandle ja selle sugulaspillide – eesti kandle, läti kokle ning leedu kanklese mängijad. Tänavusel võistlusel ei olnud eraldi muusikastiilide kategooriaid, erinevalt varasematest kordadest, kus olid klassikalise-, rahva- ja muu muusika kategooriad.

Lisaks võttis meie MUBA kanneldajate duo Paulina Andrejeva ja Miia Polding äsja osa Lätis Jurmalas toimunud rahvusvahelisest keelpillide ansamblite konkursist “Jurmala 2024”, kus võitsid I koha

Palju õnne tublidele õpilastele ja Paulina eriala õpetajale Kristi Mühlingule ning ansambli õpetajale Anna-Liisa Ellerile!