22.-24. märtsil 2024 toimus Hollandis, Hilversumi linnas rahvusvaheline klaverikonkurss “2nd Globe International Piano Competition 2024”. Konkurss koosnes kolmest voorust. Esimene voor toimus videoesitluste alusel, kus valiti välja 70 parimat pianisti poolfinaali jõudmiseks. Igas vanusekategoorias pääsesid finaali vaid kolm parimat pianisti.

MUBA klaveriõpilane, 11-aastane Aleksandra Galushkina (V klass, õp. Jekaterina Rostovtseva), saavutas väga kõrges konkurentsis 10-13-aastaste vanusekategoorias muljetavaldava teise koha. Aleksandra esitas võistlusel teoseid Johann Sebastian Bachilt, Joseph Haydnilt, Frédéric Chopinilt, Robert Schumannilt ja Franz Lisztilt.

Konkursi kõik kohapealsed voorud toimusid hinnatud The Muziekcentrum van de Omroep kontserdisaalis, mis on Hollandi Raadio Filharmoonia orkestri kodusaal. Konkursil osales 70 noort pianisti vanuses 8–21 aastat erinevatest riikidest, sealhulgas Poolast, Inglismaalt, Saksamaalt, Jaapanist, Hiinast, Taiwanist, Ukrainast, Prantsusmaalt, Tšehhist, Itaaliast, Austriast, Slovakiast, Sloveeniast, Iisraelist, Hollandist ja Eestist. Žürii esimeheks oli Albert Mamriev, Hannoveri Muusikaülikooli rektor ja klaveriprofessor.

Õnnitleme Aleksandrat suurepärase saavutuse puhul!

Konkursil osalemist toetas Eesti Kultuurkapital.