Laager toimus esimest korda MUBAs, varasemalt on laagrit korraldanud Otsa kool. Laagrist võttis osa 20 noort muusikut nii MUBAst kui ka teistest koolidest üle Eesti. Juhendajateks olid Maarja Soomre MUBAst ja Arno Tamm Tartu Elleri koolist ning korraldusliku poolega aitas kaasa Ulla Krigul MUBAst. 

Viie päeva jooksul õpiti muusikat kuulmise järgi ilma nootideta, arranžeeriti koos ja valmis sai täispikk kontsert. Päevad olid tihedad ja väga loomingulised täis pillimängu, tantsimist Jaan Sarve töötoas, ujumist MUBA “Spaas”, jämmimist Kehrwiederi kohvikus ja oma loomingu jagamist Vabal Laval. Kõlama jäi laagriliste lause: „ Teeks iga kell uuesti!“

Aitäh juhendajatele, organiseerijatele, osalejatele ja loomulikult ka publikule!

*Laagri meetod seisneb selles, et võetakse kavasse umbes 12 lugu, mida osalejatele õpetavad kuulmise järgi kas juhendajad või ka laagris osalejad. Kõike korratakse, lisatakse katsetades erinevaid hääli, proovitakse harmooniaid. Seega väga loominguline ning haarav tegevus, kus iga osalise idee on väärt. Lõpuks jõutakse koos juhendajate abiga kontsertvormi ning seda kõike õnnestubki kuulda-näha lõppkontserdil. 

Rohkem infot annab:
Maarja Soomre
Tallinna Muusika- ja Balletikooli rütmimuusika õppejuht
+372 53413432
maarja.soomre@muba.edu.ee