Balleti eriala katsetele oodatakse kõiki tantsuhuvilisi poisse ja tüdrukuid peale 4. klassi lõpetamist.
9. klassi lõpetanutele toimub vastuvõtt eelneva erialase ettevalmistusega õpilastele.

26. mai – avalduste esitamise lõpptähtaeg
27.-28. mai – balleti suuna vastuvõtukatsed

MUBA tantsuõppes saab omandada balleti eriala.
Ballett – see on ilu, see on hea rüht ja tugev keha, loominguline vaim ja ülim distsiplineeritus.
MUBA eesmärk on anda noortele igakülgset haridust, et kooli lõpetaja oleks tark ja konkurentsivõimeline nii oma erialal kui ka elus üldisemalt.

Õppetöö ja kool toimib Eesti uusimais ja kaasaegsemas koolimajas, mis vastab maailmatasemel tingimusele. Kooli lava ja saalid, kostüümiosakond ja jumestus võimaldavad juba koolihoones anda täiemahulisi etendusi, harjutada noori avalike esinemistega ning esitada publikule nii klassikalist kui ka originaalrepertuaari. Oluline rõhuasetus on õpilaste omaloomingul – loomingulisel protsessil. Toimub tihe koostöö klassikalise ja rütmimuusika õpilastega nii plaanipärases õppetöös kui ka ühistes loomingulistes projektides ning tehakse tihedat koostööd Eesti Rahvusballetiga, mille lavastustes noored kaasa teevad.

MUBA balletiõppekava sisaldab treeningsüsteeme, nagu klassikaline ja kaasaegne ballett, näitlejameisterlikkus, ajalooline, karakter- ja paaristants.

Lisaks igapäevasele õppetööle on õpilastel võimalus osaleda ka rahvusvahelises õpirändes Erasmus+, mille raames saab paktiseerida ja õppida välismaistes õppeasutustes.

MUBAs õpetavad ja juhendavat balletiõpet Eesti parimad ja maailmatasemel õppejõud. Balletiosakonna õppejuht on tunnustatud priimabaleriin Kaie Kõrb ning loovjuht rahvusvahelisel tasemel tunnustatud tantsija ja lavastaja Teet Kask.

Avalduste esitamine toimub SAIS keskkonnas.
Lingid ja vastuvõtunõuded leiab kooli kodulehelt:
muba.edu.ee/erialad/ballett-2

Sisseastumise kohta infot saab ka:
vastuvott@muba.edu.ee

Tule ja otsi oma tantsu MUBAs!

Hea meelega annavad infot ka:
Kaie Kõrb                                                                     Teet Kask
MUBA balletisuuna õppejuht                                   MUBA balletisuuna loovjuht
kaie.korb@muba.edu.ee                                            teet.kask@muba.edu.ee