Aasta olulisimal ehitusvaldkonna konverentsil Ehitus 2023+, mille suur gala toimuski MUBA majas, kuulutati välja aasta parimad uhkeimad projektid, ehitusjuhid, säravaimad insenerid, nupukaimad ideed, tublimad tellijad ja nutikaimad tulevikutegijad.
MUBA sai 2 väga olulist auhinda

„Aasta ehitaja“ – Taavi Lipp, AS Merko Ehitus Eesti, Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone
Taavi Lipp on suurte kogemustega ehitusinsener, kelle juhtimisel valmivad ka keerukamad objektid laitmatu kvaliteediga. Taavi suudab kogu projektimeeskonna ühise eesmärgi nimel koostööle häälestada. Suvel valmis tema juhtimisel ülimalt nõudliku projektlahendusega MUBA hoone. Ehitamist tuli korraldada linna südames keset tihedat liiklust, iga platsil toimuv liigutus pidi olema detailselt kavandatud. Kokku osales ehitustöödel ca 1500 inimest, kusjuures kiirematel aegadel töötasid korraga kuni 250 inimest. Kuna monteeritava osa maht oli väga suur, tuli tipphetkedel töötada suisa kahes vahetuses. Muusika ja tantsuõpe on spetsiifiline valdkond, mistõttu on MUBA ehitusprojektis palju erilahendusi. Tavapärasest oluliselt keerukamad olid nõuded heliisolatsioonile ja akustikale. Tähtaegselt valminud eriline hoone annab tunnistust nii projektimeeskonna kõrgest töökultuurist kui Taavi panusele sellele.

„Parim hoone ehitusprojekt“ – Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA
Peaprojekteerija: Kolm Pluss Üks OÜ; arhitektuur: Atelier Thomas Pucher ja 3 + 1 Arhitektid;  tellija: Riigi Kinnisvara AS; ehitaja: Merko Ehitus Eesti AS
Koolimaja projekteerimine on alati väga eriline töö, mis paneb proovile iga ehitusinseneri.
MUBA oli tavapärase koolimajaga võrreldes arhitektidele ja inseneridele kordades suurem väljakutse, sest hoone pidi sobima eri loomuga kunstide õpetamiseks. Seega tuli projekteerimisel arvestada paljude erinevate funktsionaalsuste ja nõuetega.

Ehitus 2023+ galal esinesid meie MUBA õpilased, keda väga kiideti ja tänati omanäolise kava eest.

Trompetikvintett, Andres Piho, Eerik Bahovski, Triin Ustav, Mikhail Kirillov, Mattis-Johan Mere, juhendaja Neeme Ots
Rütmimuusika suuna õpilane Sander Berens (klaver), juhendaja Joel-Rasmus Remmel
Tantsusuuna õpilased kavaga “Haned läinud…”, koreograaf Helen Veidebaum.

SUUR AITÄH!

Rohkem sellest konkursist SIIT