Kontsert

MUBA hooaja avakontsert – MUBA sümfooniline puhkpilliorkester, solistid ja Yiannis Miralis, saksofon, Küpros

07.okt.

Suur saal

18:00 – 19:00

MUBA hooaja avakontserdil esinevad MUBA sümfooniline puhkpilliorkester, solistid ja rahvusvaheliselt tunnustatud saksofonist Yiannis Miralis Küproselt.

Kava
Daniel Dorff. “Fast Walk”
Saksofonikvartett koosseisus Hõbe Arro (sopransaksofon, VII klass), Kirill Kuzmin (altsaksofon, VI klass), Lauri Sepp (tenorsaksofon, õpetaja), Caspar Kiis (baritonsaksofon, IX klass)

Eduard Tubin. Sonaat flöödile ja klaverile – II osa Vivace
Minna Emilia Vürst, klaveril Jana Peäske

Hillar Kareva. “Pala trompetile ja klaverile”
Jan Marius Laur, klaveril Meeli Ots

Rasmus Puur. “Laul Maarja külale”
Puhkpillikvintett koosseisus Heleene Anton (flööt), Myroslav Dykyi (oboe), Linda Lydia Pärn (klarnet), Markus Aleksander Dreifeld (fagott) ja Maksim Petrov (metsasarv)

Phanos Dymiotis. Trio – III osa “Like an improvisation”
Yiannis Miralis, klaveril Jana Peäske

Eduard Tamm / seade Riivo Jõgi. “Eesti rapsoodia”

Cyprus traditional arr. Evagoras Karageorgis. “To piperin”

Stephen Bulla. “Caprice for Saxophone”
solist Hõbe Arro (altsaksofon)

Jerome Naulais. “Saxtory”
solistid Anete Jäetma (sopransaksofon), Uku Gross (altsaksofon), Nikita Masjukov (tenorsaksofon), Yiannis Miralis (baritonsaksofon)

Spyros Mavropoulos. “Memories of Cyprus”

MUBA sümfooniline puhkpilliorkester
Dirigendid Yiannis Miralis ja Bert Langeler

Yiannis Miralis on Küprose Euroopa Ülikooli muusikahariduse ja saksofonieriala dotsent. Esimese Küprose klassikalise saksofonistina on ta esinenud Küprose sümfooniaorkestri ja Ensemble Philharmoniaga ning andnud kammerkontserte Küprosel, Kreekas, Itaalias, Hispaanias, Šveitsis, Serbias, Saksamaal, Rootsis, Hollandis, Liibanonis, Kanadas ja USA-s. Ta on asutanud mitmeid kammeransambleid Küprosel, Kreekas ja USA-s ja on Küprose Noorte Sümfooniaorkestri asutajaliige.

Transcontinental Saxophone Quartet`i koosseisus on ta võitnud mitmeid kammermuusika konkursse USA-s. Kvartett on soleerinud Belgia kuningliku õhuväeorkestri, Fargo-Moorheadi sümfooniaorkestri ja Jacksoni sümfooniaorkestri ees. Koos Mediterranean Trioga (viiul, saksofon ja klaver) on esinenetud Münchenis, Bonnis, Berliinis, Amsterdamis ja Nicosias. Lisaks kuulub Yiannis Miralis Osmosis saksofonikvarteti ja Mirabilis saksofonikvarteti koosseisu.

Ta on õpetanud Küprose Ülikoolis ja Windsori Ülikoolis ning töötanud dotsendina Lionel Hamptoni Muusikakoolis Idaho Ülikoolis (USA). Yiannis on ka Strovolose Munitsipaalorkestri ja Euroopa Ülikooli Küprose sümfooniaorkestri dirigent. Ta on Kreeka ja Küprose Saksofoniliidu asutajaliige, Euroopa Kammermuusika Õpetajate Assotsiatsiooni (ECMTA) juhatuse liige ning on olnud Rahvusvahelise Muusikahariduse Ühingu (ISME) instrumentaal- ja vokaalmuusika õpetamise komisjoni kaasesimees.

Tasuta pilet Fientast!