10.-12. märtsini 2023 toimus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis rahvusvaheline noorte kammermuusika konkurss-festival IN CORPORE.

Juba neljateistkümnendat korda toimuval festivalil osalesid noored interpreedid Baltimaade ja Skandinaavia keskastme muusikaõppeasutustest: Helsingi Konservatooriumist, Stockholmi Lilla Akadeemiast, Vilniuse M.K.Čiurlionise nimelisest Kunstide koolist, Tartu Heino Elleri Muusikakoolist ning Tallinna Muusika- ja Balletikoolist.

Suures Kammersaalis toimunud avakontserdil 10. märtsil esinesid ansamblid MUBAst ja Stockholmi Lilla Akadeemiast. Koostööd Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA ja Lilla Akademien vahel toetas Erasmus+.
Kolmel festivali kontserdil 11. märtsil tuli ettekandele nii kammermuusika klassikat kui ka märkimisväärne hulk kaasaegset muusikat. Noored muusikud mängisid suurepäraselt ning eriline tänu kuulub nende õpetajatele!

Festivalile pani punkti pidulik lõppkontsert pühapäeval, 12. märtsil MUBA Suures saalis, kuhu rahvusvaheline žürii valis esinema festivali enim inspireerivamad esitused.

Tallinna Muusikakeskkooli poolt korraldatav festival toimus esimest korda 2008. aastal ning tänaseks on sellest kujunenud tore traditsioon, sest koos musitseerimine oma eakaaslastega ja sellest tekkiv sünergia on parim osa muusikaõpingutest. Ka seekord said kuulajad osa noorte   koosmusitseerimise rõõmust ning imetleda nende töökust, meisterlikkust ning muusikalist küpsust.

Oli elamuslik festival!
Suur tänu korraldajatele – Erasmus+ koordinaator Eve Neumann ning Tallinna Muusika-ja Balletikooli kammermuusikaosakond, juhtivõpetaja Natalia Sakkos, õpetaja Piret Väinmaa ja õpetaja Jana Peäske!

Kohtumiseni järgmisel festivalil In Corpore – juba aasta pärast!