Rahvusooper Estonia repetiitor Katrin Kivimägi pälvis Eesti Balletiliidu Anna Ekstoni nimelise stipendiumi hinnatud pedagoogile. Stipendiumi üleandmine toimus 22. septembril Estonia teatri laval “Alice Imedemaal” etenduse järel.
Katrin Kivimägi on palju aastaid õpetanud Tallinna Balletikooli õpilastele ja nüüd MUBA balleti õpilastele rahvusballeti repertuaari ning kandnud hoolt selle eest, et õpilastele mõeldud rollid oleksid alati täidetud ja alati kõrgel tasemel esitatud. Ka balletis “Alice Imedemaal” teeb kaasa paar tosinat MUBA õpilast.

Eesti Balletiliidu juhatus tunnustab igal teisel aastal silmapaistvat balleti pedagoogi või repetiitorit erialaseks enesetäienduseks mõeldud stipendiumiga, mis kannab kunagise Estonia balletijuhi ja Tallinna Koreograafiakooli rajaja ning pikaaegse direktrissi Anna Ekstoni nime. Varem on stipendiumi pälvinud Tamara Kõrreveski (2022) ja Ljudmila Kirš (2022), Irina Härm (2020), Elita Erkina (2018) ja Viktor Fedortšenko (2018). Tänavu on stipendiumi suuruseks 700 eurot.

balletiliit.ee