Otse sisu juurde Lülita kõrgkontrastsust Ligipääsetavus

Pilli- ja lauluõppe juhedaja erialale on oodatud nii klassikalise kui ka rütmimuusika  huvilised, kes näevad ennast tulevikus õpetajana. Õppima on oodatud nii keskhariduse taseme  lõpetanud noored kui ka huvikoolide, muusikaringide ja erastuudiote õpetajad.

Koos ollakse loengutes, seminaridel ja laval, teoorias ja praktikas.
Rühmaainete õppetöö toimub neljapäeviti, individuaaltunnid lepitakse kokku õpetajaga. Nii sisseastumisel kui ka õpingute lõpetamisel arvestame õppija eripära ja eesmärke.

Õpinguid saab jätkata kõrgkoolis interpretatsioonipedagoogika valdkonnas. MUBA jätkuõpe võib olla kellegi jaoks esimene samm õpetajateel. Juba tegutsevale õpetajale pakub õppekava aastast enesetäiendust pilliga või lauldes, arutledes ja mõeldes.

Õppekava
Tunnijaotusplaan

Jätkuõpe on 1-aastane õpe, mis koosneb järgnevatest moodulitest:

  • Interpretatsioon: eriala, 2 individuaaltundi nädalas.
  • Pilli- või lauluõppe juhendamine – metoodilised rühmaained ja individuaalsed pedagoogilise praktika tunnid. Lisaks vaatluspraktika teiste pedagoogilist tööd jälgides ning pedagoogilise repertuaari mängimine ja analüüs.
  • Valikaineid saab valida teiste erialade õppekavade juurest vastavalt õppekava mahule ja oma soovile.

Nii vastuvõtul kui ka lõpetamise planeerimisel lähtume õpilase eripärast ja huvidest. Õppekava annab hea põhja õpingute jätkamiseks kõrgkoolis interpretatsioonipedagoogika valdkonnas. Samas võimaldab jätkuõpe haridustaset tõsta ka neil muusika- või huvikoolide õpetajatel, kes õpetavad oma põhipillile lisaks teist pilli, mille mänguoskuse on nad omandanud hobi korras või töö käigus. Õppekava läbimist kinnitav dokument avardab võimalusi tööturul.

Katsetele registreerimine algab 17.05.2025.

Vastuvõtukatse koosneb kolmest osast:

  • I osa – videosalvestada kahe erineva karakteriga teose esitamine oma erialapillil või lauldes – max. 10 minutit
  • II osa – essee teemal, miks soovid õppida antud eriala. Lisada sisseastumisavalduse juurde
  • III osa – vestlus kandidaadiga
HindamiskriteeriumHindamiskriteeriumi koefitsient (%)Hindamiskriteeriumi max punktid
Tehniline teostus10%0,50
Rütm ja meetrum10%0,50
Musikaalsus ja lavaline olek10%0,50
Intonatsioon10%0,50
Vestlus60%3,00
Lõpphinde max punktid5,0

Õppimine põhikoolis ja gümnaasiumis on tasuta. Kutseõppes on õppimine üldjuhul tasuta, kuid alates 2025/2026 õa-st rakenduvad järgnevad riiklikult määratud erandid:

Kool nõuab õppekulude hüvitamist ehk tasu kogu õppekava ulatuses õpilaselt, kes võetakse kooli vastu alates 2025/2026 õppeaastast ja on:

  • koolituskohale kandideerides juba vastu võetud kutseõppe tasuta tasemeõppesse või immatrikuleeritud kõrgharidustaseme tasuta õppesse;
  • vastuvõtmisele eelneva kümne aasta jooksul lõpetanud kõrgharidustaseme tasuta õppe, va kuni 26-aastased õpilased;
  • vastuvõtmisele eelneva viie aasta jooksul lõpetanud tasuta sama või kõrgema taseme kutseõppe, välja arvatud juhul, kui ta asub õppima lõpetatud taseme jätkuõppes, va kuni 26-aastased õpilased;
  • enne vastuvõtmist kahel või enamal korral tasuta kutseõppe tasemeõppesse vastu võetud ja kõigil kordadel õpingud katkestanud ning viimasest katkestamisest on möödas vähem kui viis aastat.

Õppemaks on 1200.- € kuus (200.- € 1 EKAP). Õppemaksu tuleb tasuda 10 kuu eest õppeaastas (september-juuni).

Eva Punder

Pilli- ja lauluõppe juhendaja
õppekava koordinaator
eva.punder@muba.edu.ee