Otse sisu juurde Lülita kõrgkontrastsust Ligipääsetavus

„Riigikogu Kantseleis toimus istumisliikumatuse lühikoolitus. Esmalt tekitas veidi elevust (ja see on ju hea!) koolituse pealkiri. Koolituse ülesehitus oli asjalik, teooria vaheldus praktikaga. Liigse istumise teema on tähtis ja pideva liikumise olulisuse meelde tuletamine on kindlasti vajalik. Aitäh!“. – Riigikogu kantselei

Südamest aitäh meie meeskonna nimel kosutava, innustava ja kokkuvõttes hädavajaliku ning õnnestunud koolituse eest! – BCS itera AS

TEE PAUS ISTUMISSE JA TÕUSE TOOLILT
ISTUMISLIIKUMATUS – SITTING IMMOBILITY

Tallinna Muusika- ja Balletikool kutsub tõusma toolilt ja teadlikult märkama ning vältima liigset istumist ehk liig-istumist!
Eesti on EL digitaalsuse edetabelis üheksandal, kuid pikalt ning pausideta liig-istumises „eesrindlikult“ kuuendal kohal. Kas võiksime ehk toolilt tõusta?
“Terved kodanikud on suurim vara, mis igal riigil olla saab” – nii on öelnud endine Suurbritannia peaminister Winston Churchill.
Rahvusvaheliste teadlaste sõnul läks istuv eluviis maailmale juba 2013. aastal maksma 67,5 miljardit dollarit.
Spordibioloog Kristjan Port hoiatab „Aastatepikkune istumine hävitab tervise – haigused, mida sellega seostatakse on üllatavad“.
„Liig-istumisse pauside tegemine on kasulik nii inimeste tervisele kui ka riigi rahakotile. Liig-istumast tõusmisega säästaksime Eesti riigikassasse arvutuslikult ehk 0,5 miljardit eurot aastas. Sellest saaksime edendada haridust ja tervishoidu, suurendada medõdede sissetulekut ja toetada nüüdisaegse haigla ehitamist“ – ütleb liikumis- ja sporditeaduste doktor, kinesioloogia ja biomehhaanika teaduste professor Ragnar Viir.

/Allikas: R.Viir „Sitting immobility ehk istumisliikumatus“. Väitekiri. Tartu Ülikool,
2010 /

Koolitus koosneb loengust ja praktilistest liikumisharjutustest ning seda on võimalik
tellida mahus 1,5 – 3 tundi (2 – 4 akadeemilist tundi).

Teemad:

• Istuv eluviis ja liikumisharjumused
• Pausideta liig-istumine ehk istumisliikumatus, selle tunnused, tagajärjed ning vältimine
• Liig-istumise materjalid ja videonäited
• Praktilised liikumisharjutused

Koolitajast:
Piret Hinrikus-Sage on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1991 koorijuhtimine) ning omandanud Tallinna Ülikooli kultuuriteaduskonnas koreograafia eriharu ning tantsujuhtimise erialal magistrikraadi MA (1996) prof. Mait Agu kursusel. Aastatel 2001-2009 töötas Piret Hinrikus-Sage Austraalias, Sydney Ülikooli Konservatooriumis Orff pedagoogika õpetajana. Lisaks on Piret Hinrikus-Sage end täiendanud 2010 Austrias, Salzburgi Mozarteumi Ülikooli Orff Instituudis „Elemental music and dance education“ kursusel. Aastast 2010 on Piret Hinrikus- Sage rütmika ja tantsuõpetaja Rocca al Mare Koolis ning aastast 2022 Tallinna Muusika-ja Balletikooli MUBA juhtõpetaja ning oskusainete sektsiooni, liikumisõpetuse koordinaator, samuti rütmika õppevara ja CD „Kollane“ töörühma liige ning kaasautor.

Foto: Raul Ollo

Info ja tellimine:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht


MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud 
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)