
Klassikaline muusika
Klassikaline muusika pakub MUBAs kõige mitmekesisemaid õppimisvõimalusi inspireerivas ja professionaalses õpikeskkonnas. Meie koolis omandad põhjalikud teadmised ja oskused, mis loovad eeldused edasiõppimiseks kõrgkoolides nii Eestis kui välismaal või tulevaseks tööks muusikavaldkonnas näiteks solisti, orkestrandi või pedagoogina.
Õppides põhikooli, gümnaasiumi või kutsekeskhariduse õppekavadel omandad koos muusikaõpingutega ka üldhariduse. Lisaks võid õppida kutseõppes, eelõppes või jätkuõppes.
Sisseastumise info leiad SIIT.
Tulevik algab klassikast!


Keelpillid
Keelpillide osakonnas saab õppida viiuli, vioola, tšello, kontrabassi, klassikalise kitarri, kromaatilise kandle ja harfi erialal. …

Klahvpillid
Tallinna Muusika- ja Balletikooli klassikalise muusika klahvpilliosakonnas saab õppida klaveri, klavessiini, oreli ja akordioni erialal.

Puhkpillid ja löökpillid
Puhk- ja löökpillide osakonnas saab õppida järgnevaid puhkpille: flööt, oboe, klarnet, fagott, saksofon, metsasarv, trompet, …

Klassikaline laul
Klassikalise laulu osakonna õpilased omandavad laiahaardelise erialase ja üldmuusikalise hariduse.

Kooridirigeerimine
Kooridirigendi haridus on laiapõhjaline ja mitmekülgne, eriala mitmetahulisus võimaldab töötada kooridirigendina, koormeistrina, üldhariduskooli muusikaõpetajana, dirigeerimise …

Muusikakultuur, muusikateooria, kompositsioon ehk helilooming
Osakonnas saab õppida nii kutse- kui ka gümnaasiumiõppes. Õppida saab muusikateooria, muusikakultuuri ja kompositsiooni erialal.

Klaverihäälestaja-tehnik
Kõrgeklassilise klaverikontserdi õnnestumise aluseks on hääles instrument – seega on klaverihäälestaja nii pianisti kui ka …

Koorijuht (jätkuõpe)
Koorijuht on õppekava, mis avati 2020/2021. õppeaastal. Antud õppekava sobib nii keskastme muusikakooli lõpetanuile kui …

Pilli- ja lauluõppe juhendaja (jätkuõpe)
Pilli- ja lauluõppe juhedaja erialale on oodatud nii klassikalise kui ka rütmimuusika huvilised, kes näevad …