ÜLDINFO

KOOLIMAJA ON AVATUD tööpäeviti kell 7.30–22.
Laupäeviti ja pühapäeviti kell 9–22.
Palume lahkuda majast 15 minutit enne maja sulgemist.

·        RAAMATUKOGU on avatud tööpäeviti kell 8–18.
MUBA raamatukogu veebikataloog

·        KOOLITOITU saab I korruse puhvetis. Puhvet on avatud kell 7.30-19.
Koolisöökla ja söögivahetunnid
Hommikusöök kell 8–10
Koolilõuna 11–15
NB! Söögivahetunnid on AINULT ÕPILASTELE ja konkreetsete klasside kaupa!
Palun ole kindel, et see on just Sinu aeg!

1. söögivahetund kell 11.15–11.45
(1.-6. klass)

2. söögivahetund kell 12.15–12.45
(ballett; rütmimuusika; 7.–…)
Õhtusöök kell 16–19

NB! Söögivahetundide ajal ei teenindata majaväliseid külastajaid!

TUTVUMISEKSKURSIOONID

Soovi korral saab majaga tutvuda, selleks tuleb eelnevalt aeg ette registreerida, kirjutades: muba@muba.edu.ee

Korduma kippuvad küsimused

MUBA ehk Tallinna Muusika- ja Balletikool on kool neile, kes tunnevad muusika, tantsu ja tarkuse kutset. Kool moodustub Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Balletikooli baasil ja avab uksed 1. septembril 2022 aadressil Pärnu mnt 59 Tallinna kesklinnas. MUBAsse tulevad üle nimetatud koolide õppekavad, seega saab koolis õppida nii põhikooli, gümnaasiumi kui kutseõppekavade järgi.

MUBA PÕHIKOOLIS on kolm õppesuunda:

MUBA KESKASTMES saab õppida gümnaasiumi õppekaval; kutsekeskhariduse või kutseõppekavade järgi (ka gümnaasiumi kõrvalt või pärast gümnaasiumi lõpetamist).

• KLASSIKALISE MUUSIKA gümnaasiumi õppekava leiab siit
  • KLASSIKALISE MUUSIKA, RÜTMIMUUSIKA JA KLAVERIHÄÄLESTAJA kutse- ja kutsekeskhariduse õppekavad leiab siit

MUBAs saab õppida ka 1-aastases JÄTKUÕPPES

Eelõppe õppekava “Kutseõpe põhikoolis ja gümnaasiumis” on noortele, kes tulevikus soovivad sisse astuda meie kooli põhiõppesse, aga vajavad põhiõppe sisseastumiskatsete taseme saavutamiseks eelnevat õpet. Eelõppes saab õppida, kui õpid samal ajal põhikooli või gümnaasiumi 8.-12. klassis ja omad vähemalt 7. klassi üldharidust.

Süvendatud individuaalne pilliõpe algab kohe õppima asumisel – klassikalises muusikas alates 1. klassist, rütmimuusikas alates 5. klassist.

Keskastmesse oodatakse varasemalt muusikalist algharidust (näiteks lastemuusikakoolis) omandanud õpilasi. Vanusepiirangut ei ole.

MUBA sisseastumiskatsed korraldavad sel aastal veel kõik kolm ühinevat kooli. Katsed toimuvad APRILLIS. Info katsete kohta ja avatud uste päeva videolingi tutvustuse, küsimuste ja vastustega leiad siit.

Täpsed eksaminõuded ja kuupäevad on leitavad praeguste koolide kodulehtedelt vastuvõtu rubriigist:

Katsetele registreerimine on avatud alates 28.02. Lõppkuupäev on erialati ja kooliastmeti erinev. Lingid ja täpse info leiab kolme kooli kodulehtedelt vastavate erialade/klasside alt.

Katsed on võimalik sooritada kahele erialale. Selleks tuleb esitada kaks kandideerimisavaldust. Õppida saab korraga ühel erialal.

Ei

Ei pea. Kui jätkatakse samal õppekaval, siis toimub õpilaste MUBA-sse ületoomine automaatselt. Muusikakeskkooli põhikooli lõpetajad saavad gümnaasiumisse vastavalt muusikakeskkooli tänastele tingimustele. Kui soovitakse õppekava vahetada (näiteks astuda põhikoolist kutseõppesse), siis tuleb katsed teha.

MUBA õppekeeleks põhikoolis ja gümnaasiumis on eesti keel. Kutseõppe tasemeõppe õppekeeled on eesti ja inglise keel.

Õppida saab inglise, saksa, vene ja prantsuse keelt.

Koolis on söökla, kus toitu valmistatakse kohapeal. Riik toetab põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekeskhariduse õpilaste lõunasööki. Seega see on õpilastele tasuta. Balletiõpilastel on lisaks lõunasöögile tasuta ka oode.

Oleneb, mis õppekaval õpitakse. Algklassides, põhikoolis ja gümnaasiumis algavad tunnid üldjuhul 8.45.

Jah

Õpilaskodu kohta saavad taotleda väljaspool Tallinna elavad MUBA õpilased.

Õpilaskodu on põhihariduse, gümnaasiumi ja kutsekeskhariduse õppekavadel tasuta.