Erialapäeva põhirõhk oli koosmängul. Päeva jooksul toimus mitmeid erinevaid tegevusi:

Loomingulised töötoad
Ansamblikoosseisude ja ühendkoosseisu proovid
Alexanderi tehnika töötoad Merje Roomere juhendamisel
Huuliku- ja lahtimänguharjutused
Vestlusring-kontsert

Loomingulisi töötube ja klarneti-oboe-fagoti ühendkoosseisu juhendas mitmekülgse pedagoogilise kogemusega muusik, dirigent ja klarnetist Lajos Rozmán (Ungari). Lajos tõi välja, et maailm ja noored on muutunud, mistõttu peab muusik olema avatud suhtumisega ja kohanemisvõimeline. Lajos ärgitas osalejad üksteist kuulama, tunnetama ühist tempot läbi mängulise lähenemise ja liikumise, koos hingama ja väärtustama kvaliteetset heli ning märkama ka vaikust muusikas. Ühendkoosseis esitas muuhulgas improviseeritud neljaosaline teose, kus noored muusikud katsetasid juhendatud vaba improvisatsiooni elemente, luues erinevaid helisid pilli ja huulikuga.

Erialapäev kulmineerus lõppkontserdiga, kus tutvustati pille, vesteldi mängijatega ning esitati päeva jooksul õpitud teoseid.

Oboede juhendajad olid Ingely Laiv-Järvi (Rahvusooper “Estonia”), Heli Ernits (ERSO), Reet Käärik (MUBA) ja Aleksander Hännikäinen (MUBA).
Fagotte juhendasid Rene Sepalaan (MUBA) ja Tarmo Velmet (MUBA).
Klarnetite ansambleid juhendasid Vello Sakkos (MUBA), Kerit Ilves (MUBA) ja Lajos Rozmán (Ungari).

Ingely Laiv-Järvi sõnul oli KLOF väga inspireeriv nii õpilastele kui ka õpetajatele: “Aeg justkui lendas! Usun, et sellised kokkusaamised ja koosmusitseerimised annavad noortele palju motivatsiooni ja mängulusti ning avardavad silmaringi. Juba ootan järgmist!”

Kerit Ilves: “Ansamblimäng on noorte muusikaõpilaste arengus asendamatu osa: see õpetab kuulama teisi muusikuid, hoidma rütmilist täpsust, tunnetama ühist tempot ja arendama harmooniatunnetust. Koos musitseerimine aitab paremini mõista muusikalist tervikut ja seeläbi ka oma rolli selles.”

Koosmäng loob tugeva kogukonnatunde – noored õpivad üksteist toetama, töötama ühise eesmärgi nimel ja jagama rõõmu saavutustest. Selline kogemus on väärtuslik, kuna kujundab õpilastes enesekindlust ja meeskonnatöö oskusi, mis on olulised nii laval kui ka üldiselt elus. Sellised kogemused tugevdavad kuuluvustunnet ja inspireerivad noort muusikut edasi arenema. 

Reet Käärik: “Täname kõiki erialapäeval osalenud õpetajaid, juhendajaid, õpilasi, lapsevanemaid ja publikut, kes selle päeva eriliseks tegid! Esimene KLOF sai nii osalejatelt kui ka publikult rohkelt positiivset tagasisidet. Loodame, et sellest kujuneb uus traditsioon, mis võimaldab noortel olla aktiivsemalt kaasatud erialakogukonna arengusse ning hoida ja edasi kanda puhkpillimängu ja õpetuse traditsioone.”

Vaata erialapäeva fotogaleriid SIIT.

Erialapäeva toetasid Eesti Muusikakoolide Liit, Liszti Instituut – Tallinna Ungari Kultuuri Keskus ja Tallinna Muusika- ja Balletikool.