MUBA e Tallinna Muusika ja Balletikool on parim õpikeskkond tulevastele muusikutele ja balletitantsijatele kogu Eestis. MUBA on eripärane kool nii oma õppetöös kui oma kontsertide ja sündmuste poolest.

MUBA on keskkond, kus tulevased Eesti muusikanimed õpivad, harjutavad ja saavad oma esimesed tõsisemad lavakogemused. MUBA ei ole vaid kool ja maja, vaid ka kontserdimaja, kus kogu atmosfäär, interjöör, saalide väga hea akustika, kontserdi publiku soliidne mahutavus ja Eesti suurim kontsertlava aitavad koos luua  kontserdielamusi.

Noored muusikud, kes alustasid oma õppeaastat septembris, on valmis oma selle aasta esinemisteks. Algab hooaeg!

Timo Steiner, helilooja ja MUBA koolijuht: „ Tore on mõelda, et MUBA on kool ja mittekool korraga. Kool selles mõttes, et õpime ja harjutame hoolega. Mittekool selles mõttes, et MUBA on ka kvaliteetne kontsertide, balletietenduste ja sündmuste toimumise paik. Ja eriti tore on, et oleme suutelised oma looduga täitma kasvõi mitu-mitu kontserdihooaega. Meil on lihtsalt nii fantastilised ja tegusad noored!“

MUBA sümfooniline puhkpilliorkester, mida juhendab igapäevaselt MUBA õpetaja ja dirigent Bert Langeler esines seekord koos rahvusvaheliselt tunnustatud Küprose saksofonimängija Yiannis Miralisega. Miralis nii dirigeeris kui ka soleeris antud kontserdil. Täpsema kontserdikava leiab veel  SIIT.

Yiannis Miralis on tuntud eelkõige klassikalise saksofonisti, dirigendi, õppejõu ning mitmete rahvusvaheliste muusikaorganisatsioonide liikmena.
Seekord viis Miralis Eestis läbi mitmeid orkestri ja saksofoni meistriklasse.

MUBA hooaja avakontsert toimus esmaspäeval 07. oktoobril MUBA Suures saalis
Enne kontserti kõlas MUBA aatriumi meeleolukas muusika, mida tegi DJ-na õpilane Kärt Pihlap.

Fotod: Aron Urb