2018 aastal, kui Rostocki Noorteakadeemia (YARO) direktor prof Stephan Imorde külastas  Emīls Dārziņši muusikakooli Lätis, sai alguse kõnealuste koolide edukas koostöö. See kulmineerus sama aasta sügisel sümfooniaorkestri kontserdiga YARO kümnendal sünnipäeval. 

Rostocki Noorte Akadeemia direktor prof Stephan Imorde meenutab:
„Riia visiidil tutvusin Emīls Dārziņši Muusikakooliga ja olin kohe kohal olles veendunud, et leidsin rahvusvahelisel tasandil ideaalse partneri. Väärtused, kvaliteet ja kõrged kunstilised standardid sobivad ideaalselt YARO missiooniga. Kõik meie senised tegevused on näidanud, kui väärtuslikuks on see koostöö meile muutunud.”

Edasine visioon laste ja noorte talentide ühendamisel ja inspireerimisel läbi muusika on sellest peale pidevalt laienenud. 2019. aastal liitusid orkestriga noored mängijaid Peterburist ning 2021. aastal liitusid orkestriga  keelpillimängijad Johann Joseph Fux Konservatoriumist Grazist.  2022. aastal võõrustas esmakordselt koostöö projekti Emīls Dārziņši Muusikakool Lätis. Orkestris mängisid võrdselt  Saksamaa, Läti ja Austria noored muusikud, mille tagajärjel sai kollektiivi nimeks Young International Orchestra. 

2023. aastal kuuluvad orkestrisse taas Rostocki Noorteakadeemia (Saksamaa) tudengid, Emīls Dārziņši Muusikakooli (Läti), Johann Joseph Fuxi Konservatooriumi (Austria) õpilased. Esmakordselt liitus Tallinna Muusika- ja Balletikool. 
Sellel aastal osalevad projektis ka Ungari linna Veszprémi Csermák Antal Muusikakooli õpilased ja ühtlasi on ka kool võõrustaja rollis. 

Esmakordselt on YIO tegevus rahastatud Euroopa Liidu Erasmus+ programmi poolt. Selle eestvedaja on Johann Joseph Fuxi Konservatoorium eesotsas direktor Eduard Lanneriga.

2023 aasta Ungari sessiooni dirigent oli maestro Thomas Platzgummer, kes on Johann Joseph Fuxi konservatooriumi sümfonniaorkestri dirigent ja tšellist. 

Pillirühmadega juhendajatena Veszprémi töötasid tunnustatud artistid:
I Viiul – Mátyás András – Opera Graz
II Viiul – Elo Tepp – Tallinna Muusika- ja Balletikool, Tallinna Kammerorkester
Vioola – Péter Bársony – Kunstuniversität Graz, Budapest Liszt Academy of Music
Tšello –  Endre Stankowsky – Opera Budapest
Kontrabass – Fejérvári Zsolt – Budapest Festival Orchestra, Budapest Liszt Academy of Music
Puupillid – Zsuzsa Szücs (flööt) –  Oper Budapest, Liszt Academy of Music, Budapest
Vaskpillid ja löökpillid – György Kecskés (metsasarv) – Musikuniversität Szeged
Tšellol soleeris Domonkos Hartmann Ungarist

Programm:
Antonin Dvořák: Tšellokontsert  nr 1 h‐moll op. 104
Zoltán Kodály: Galanta tantsud
Ernst von Dohnányi: Sümfoonilised minutid op. 36
Johannes Brahms: Ungari tants nr 4
Johann Strauss II: Polka “Éljen a Magyár”  op. 332

YIO andis kaks kontserti: 
28.07. 2023 kell 19:30, Hangvilla Veszprém
29.07.2023, kell 19:00, Budapest Eiffel Műhelyház

29. juulil kontsert oli Leopold Auer Festival 2023 avakontsert ja samal ajal ka osa Euroopa kultuuripealinn Veszprém 2023 programmist. 

Tallinna Muusika- ja Balletikoolist osalesid järgmised õpilased: 
Liisi-Mai Krigul, Triin Alender, Mia Sepp, Kirsi Talimaa, Eva Ausmees, Felix Tillemann, Erik Martin viiuli erialalt, Maria Tepp tsello erialalt, Alise Tepp kontrabassi erialalt, Linda Lydia Pärn klarneti erialalt, Mattis-Johan Mere trompeti erialalt, Hans Matthias Kari klaveri erialalt ja Marii-Eliise Lumijõe metsasarve erialalt. Juhendajana osaleb õpetaja Elo Tepp ja projekti juhina rahvusvahelise koostöö korraldaja Eve Neumann. 

Projekti “Euroopa harmooniad”, mis rahastati Erasmus+ poolt,  eestvedaja on Johann Joseph Fuxi Konservatoorium eesotsas direktor Eduard Lanneriga. MUBA on projekti ametlik partner.