Konkurss toimub solistidele ja ansamblitele kahes kategoorias: vokaalmuusika ja instrumentaalmuusika, mõlemas saab teha valiku klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsiooni vahel.

Konkurss toimus sel aastal kahes voorus: esimene voor oli videovoor ja teine voor esinemine elavas ettekandes. Teise vooru pääsenud õpilased selgitas välja nimekatest muusikutest koosnev žürii.

Konkursil osalevad noored muusikud Tallinna üldharidus- ja huvikoolidest, kelle vanus jääb vahemikku 7-19 aastat.

Tallinna Muusika- ja Balletikooli e MUBA õpilased esinesid väga edukalt ka sellel konkursil.
„Tallinna Talendiks“ MUBAs said:
Klassikalise muusika poolt:
Hans Matthias Kari (klaver, 12.klass) õp Kai Ratassepp ja Mati Mikalai
Marii Heleen Matesen (klaver, 8.klass) õp Piret Habak
Marta Meibaum (viiul, 6.klass) õp Kaido Välja
Tristan Ilves (tšello, 4.klass) õp Mart Laas
Uku Gross (saksofon, kutseõppe eelõpe) õp Olavi Kasemaa

Rütmimuusika poolt (e levi- ja rahvamuusika ning improvisatsioon):
Andre Laikre  (rütmimuusika pillid 1. kursus) õp Joel-Rasmus Remmel
Duo Paulina Andrejeva ja Miia Polding (pärimusmuusika tunni raames valminud eesti pärimusmuusika seade “Kannel”) õp Tanel Sakrits ja Sänni Noormets
Valerija Savtsuk (rütmimuusika 8.klass) õp Hanna-Liina Võsa

Eelmise aasta konkursi üks finalistidest, noor pianist Tiit Tomp ütleb, et tema tulevikus ja karjääris on muusikal kindel koht ning pärast konkursil “Tallinna Talent” osalemist tekkis tal ka võimalus käia rohkelt erinevatel muusikavõistlustel.
“Mulle see andis võimaluse end arendada. Tänu võidurahale sain osaleda meistrikursustel, festivalidel ja mujal ning need on mulle omakorda uusi uksi avanud,” rääkis pianist Tiit Tomp.

Konkursi žüriiliige Priit Pajusaar soovitab hoolikalt valida seda, millise repertuaariga asub õpilane võistlustulle.
“Sageli eksitakse sellega, kui võetakse üüratult keeruline lugu lapsele, kes ei peagi laulma nii keerulist materjali. Pigem võtta eakohane tore laul, millega laps saab hästi hakkama ja siis võibki minna nii, et võit on käes,” ütles Tallinna Talent 2023 žüriiliige ja helilooja Priit Pajusaar.

“Tallinn on suur, meil on palju andekaid noori. Eelnevatel aastatel oleme 200 taotlust saanud. Need 20, kes välja valitakse on tõesti tippude tipud,” sõnas Tallinna Haridusameti juht Kaarel Rundu.

2023. aastal toimub konkurss solistidele ja ansamblitele kahes kategoorias: vokaalmuusika ja instrumentaalmuusika, mõlemas saab teha valiku klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsiooni vahel. Võistelda võib rohkem kui ühes kategoorias. Konkursi eripäraks on, et omaloomingu valinud osaleja peab esinemisel kasutama ka ühte korraldaja poolt väljapakutud salvestust „Tallinna hääl“. Häälele võib luua kas vokaal- või instrumentaalteose.

Konkurss „Tallinna talent“ piduliku lõppkontserdiga, kus kahtkümmet laureaati pärjatakse 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mis on mõeldud osalemiseks konkurssidel, meistriklassides ja koolitustel nii Eestis kui ka välismaal või muusikariista soetamiseks.

Konkursi lõppkontsert toimub Estonia kontserdisaalis 21. mail 2023.

Rohkem infot MUBA õpilaste kohta annavad:
Reet Käärik
Klassikalise muusika õppejuht
reet.kaarik@muba.edu.ee

Maarja Soomre
Rütmimuusika õppejuht
maarja.soomre@muba.edu.ee