Kolme Tallinna muusika- ja tantsukooli liitmisel loodud Tallinna Muusika- ja Balletikooli õppehoone on Eesti kultuuri- ja haridusmaastikul ainulaadne. Koolimajas on 120 muusikaklassi, millesse on soetatud 61 uut klaverit, 6 tantsustuudiot, suur 450 istekohaga saal, 2 kammersaali ja blackbox, 2 foonikaga helistuudiot, õpilaskodu, ujula ja siseaed. Helipidavuse saavutamiseks on muusikaruumidel topeltuksed ja lüüskambrid ning seinad on paksust betoonist.
„Täna tunnen, et uskumatu on saanud tõeks. Selline õppehoone otsustati rajada 18 aastat tagasi. Siis ei osanud keegi ilmselt unistadagi, kuivõrd vägeva ja ilusa ning hästi sisustatud maja Eesti muusika- ja tantsuharidus Tallinna kesklinna saab. Nüüd on see hoone tõde ja fakt ja ootab õhinaga. 1. septembril õpilasi,“ rääkis koolijuht Timo Steiner.
MUBA õpilased omandavad lisaks üldharidusele eriharidust kolmes erinevas õppevaldkonnas: klassikalises muusikas (õppejuht Reet Käärik, loovjuht Andres Kaljuste), balletis (õppejuht Kaie Kõrb, loovjuht Teet Kask) ja rütmimuusikas (õppejuht Maarja Soomre, loovjuht Reigo Ahven).
Balleti ja kaasaegse tantsu loovjuht Teet Kask sõnas, et õpilastega töötamisel lähtutakse põhimõttest, et muusika ja tants on mõeldud kõigile. „MUBA õpilastest tulevad professionaalid ja väga kõrgel tasemel haritud muusika ja tantsu valdkonna eksperdid.“
Tallinna Muusika- ja Balletikool on loodud Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Balletikooli liitmisel. Ainulaadses koolis on koos põhikool, gümnaasium ja kutseõpe oma erinevates vormides. MUBAs hakkavad õppima 675 õpilast, kellest üle 100 on pärit pealinnast kaugemalt ning kes asuvad elama MUBA õpilaskodus.
Taust:
- Ehitaja: AS Merko Ehitus Eesti, ehitusleping sõlmiti 2020 aasta veebruaris
- Tellija: Haridus- ja Teadusministeerium ning tellija esindaja on Riigi Kinnisvara AS
- Hoone ideeprojekti autor: austria arhitekt Thomas Pucher ja tema töö nimega “Vaikuse aed”, mille arhitektuurne idee on luua üks salapärane koht linnaruumis. Hajutades hoone funktsioonid krundi äärtesse, tekib selle keskele avatud ruum – “vaikuse aed”. See vaikne ja rahulik paik annab võimaluse sügavaks mõtisklemiseks otse kesklinna südames, olles samas ümbritsetud elava majaga täis kunsti, tantsu ja muusikat.
- Peaprojekteerija: Kolm Pluss Üks OÜ arhitektidega Markus Kaasik ja Hanna-Liisa Mõtus
- Sisearhitektuur: T43 sisearhitektid koosseisus Ahti Grünberg, Tõnis Kalve, Kadi Karmann ja Mari Põld
- Hoone valmis Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.
Lisainfo:
Katrin Aunpu
MUBA kommunikatsiooni- ja partnersuhetejuht
katrin.aunpu@muba.edu.ee
Tel 501 0541