„Oh kooliaeg, oh kooliaeg, millal sina tuled
mul on valmis juba pliitasid ja suled…“
(mängib mahe saksofon kontrabassiga)
Jah, MUBA kolmas kooliaasta algas ja võime öelda, et traditsioonid on loodud!
Seekord toimus kooliaasta avaaktus 02. septembril, esmaspäeval. Traditsiooniliselt oli ilus ilm ja kogu koolipere kogunes MUBA Vaikuse Aias (siseaed) ja koolimaja terrassidel.
Iga tseremoonia vajab head juhtimist. Sel päeval juhtis seda MUBA klassikasuuna klaveriõpetaja ja pianist Johan Randvere. Eesti Vabariigi hümni esitas klassikasuuna klassikalise laulu juhtõpeaja ja laulja Kädy Plaas-Kala.
Kooliaasta avaaktusel esinevad MUBAs eelkõige meie õpetajad ja nii ka seekord. Klassikasuuna õpetaja ja koorijuht Ingrid Kõrvits pani kogu rahva kaasa laulma viisikest, mille spetsiaalselt selleks päevaks kirjutas MUBA koolijuht Timo Steiner.
Balleti osakonna õppejuht Kaie Kõrb koos oma õpilastega esitas inspireeriva tantsu aabitsa ja sõnaga MUBA ehk siis meie balleti õpilased näitasid millise mängleva kergusega see „MUBA“ valmib.
Läbi aktuse musitseeris aga rütmimuusika osakonna saksofoni õpetaja Siim Aimla koos maailmamuusika õpetaja Martin-Eero Kõressaarega, kes oli kontrabassil.
Samal päeval sai ülespildistatud klassid ja töötajaskond.
Aga nüüd kõige tähtsama juurde ja need on muidugi meie õpilased. MUBA esimeses klassis on meil sellest aastast 22 uut koolikaaslast ja nende klassijuhatajaks on Reet Sellin. Palju edu ja jaksu ja rõõmu!
Sel õppeaastal on õpilastele klassijuhatajateks ja kursuse juhendajateks:
1. klass Reet Sellin
5. br klassijuhataja Inga Kruusmägi
12. klassi klassijuhataja Äli-Ann Klooren
B3 kursusejuhendaja Maaja Orlova
Klassika 3. ja 4. kursuse juhendaja Elle-Riin Volmer
Rütmimuusika 3. ja 4. kursuse juhendaja Ulla Krigul
MUBAs õpib kokku tänase seisuga 725 õpilast, nendest 460 klassikalise muusika suunal, 173 rütmimuusikas ja 92 balleti erialal. Eraldi tasub välja tuua, et balletis on meil hea number noormehi õppimas – 18!
Kokkuvõtvalt sobib siia lisada koolijuht Timo Steineri pöördumisest lõiguke: „ Sõnad, sõnad, sõnad, sõnad… Enamasti tarvitatakse neid rääkimiseks ja tavaliselt me saame ka aru, mida öeldakse. Aga kunstidel on üks tore omadus näha, kuulda, tunnetada avaramalt, näha justkui kuklaga ja tunnetada nii sõnade ja nähtuste tõelist olemust.
Teid sinnani on erinevaid, aga algatusena võime esimese sammu teha läbi korduste tehnika. Võtta üks lihtne lause, näiteks “muusika on muusika” või “tants on mu tants”. Ja seda korrata keskendudes nii umbes sada korda. Ja me saame aru, kui ilusa fraasiga sõna on “muusika” helide maailma tähistama. Ja kui hästi annab põrget maaga edasi sõna “tants”.
Aitäh kogu kooliperele osalemast ja erilised suured tänud aktuse päeva korraldajatele – huvijuht Elisabeth Uudevald, helindaja Roman Belov, René Keldo salvestustiim, lavameistrid, õppejuhid, sündmuskorralduse osakond ja kõik teised, kes kaasa aitasid.
Elagu muusika ja tants!
Fotod: Pildikompanii (Kadri Lahtmaa)