Konkurss, Kontsert

16.apr.

MUBA Suur kammersaal

14:00 – 18:00

Tasuta pilet Fientast. Konkursi žüriisse kuuluvad: Sirje Medell - laulja, lauluõpetaja(EMTA) Anne Erm - Jazzkaare asutaja ja korraldaja Sten Teppan - Vikerraadio muusikajuht Priit Pajusaar - helilooja Timo Steiner - MUBA koolijuht, helilooja Oliver Kilk - kitarrist, eelmise 2022.a aasta konkursi laureaat. Konkursi auhinnafond on järgmine: 2000 EUR suurune projektistipendium Eesti Esitajate Liidult, 1500 EUR Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt,eriauhinnad muusikakauplustelt PVX Muusik, Stanford Music, Drop-D Sounds, eriauhinnad Jazzkaatelt ja Kalev Spalt. Täname kõiki toetajaid!

Uno Naissoo 39. loomingu- ja interpretatsiooni konkurss kulmineerub pühapäeval MUBAs

Uno Naissoo  konkurss, Eesti üks vanemaid rütmimuusika konkursse on algatatud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ehk Otsa kooli poolt ja on traditsiooniline loomingu- ja interpretatsioonikonkurss.
Konkursi eesmärk on lihtne ja üllas – rikastada Eesti muusikamaastikku heal tasemel eestikeelse rütmimuusikaga.

Konkursist saavad osa võtta kõik kuni 35-aastased muusikud. Uudisloomingulistele võistlustöödele (laulud ja instrumentaalpalad) žanrilisi piiranguid ei ole ja võistlustööd kantakse ette autoripoolsete jõududega.

Žüriisse kuuluvad järgnevad muusikainimesed:
Sirje Medell – laulja, lauluõpetaja(EMTA)
Anne Erm – Jazzkaare asutaja ja korraldaja
Sten Teppan – Vikerraadio muusikajuht
Priit Pajusaar – helilooja
Timo Steiner – MUBA koolijuht, helilooja
Oliver Kilk – kitarrist, eelmise 2022.a aasta konkursi laureaat

“Uno Naissoo nimeline konkurss on järgmisel aastal 40 aastaseks saav muusika ja loovuse kiirendi, mis annab kõikidele Eesti järgmiste põlvkondade rütmimuusika tipp-heliloojatele ning muusikutele. Ja mulle isiklikult on väga hea meel, et see loob turvalise platvormi katsetada oma kõige julgemaid muusikalisi mõtteid, sest see ei ole kunagi pretendeerinud liiga suurele platvormile, vaid on justkui tänapäevane pisike “Tartu levimuusikapäevad”, kus suurim rõhk on muusikuil ja heliloojatel endal ning nad risttolmlevad lõputult vastastikku positiivset inspiratsiooni.”

Lõppvooru pääsenud võistlustööde nimekiri on avaldatud MUBA koduleheküljel ja kooli Facebooki lehel. Lõppvooru kontsert toimub pühapäeval, 16. aprillil 2023 kell 14 avaliku kontserdina Tallinna Muusika- ja Balletikooli e MUBA Suures kammersaalis.

Konkursi auhinnafond on järgmine:

2000 EUR suurune projektistipendium Eesti Esitajate Liidult,

1500 EUR Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt
Eriauhinnad muusikakauplustelt PVX Muusik, Stanford Music, Drop-D Sounds
Eriauhinnad Jazzkaatelt

Eriauhinnad Kalev Spalt

Täname konkursi  toetajaid ja koostööpartnereid:
Eesti Esitajate Liit, Eesti Kultuurkapital, Jazzkaar, Kalev SPA, muusikakauplused PVX Muusik, Stanford Music, Drop-D Sounds

Rohkem infot annab konkursi korraldaja:
Lauri Sepp
Muusikasündmuste ja praktikakorraldaja