Otse sisu juurde Lülita kõrgkontrastsust Ligipääsetavus

MUBA sümfooniaorkester ja Beethoveni viies


13.apr.

MUBA Suur saal

18:00 – 19:30

MUBA sümfooniaorkester / Dirigent Jaan Ots / Solist Aleksander Traksmann (tšello)

Kavas:
Grieg. Süit “Holbergi aegadest”
Saint-Saëns. Tšellokontsert nr 1 a-moll op. 33
Beethoven. Sümfoonia nr 5 c-moll op. 67

Saint-Saën tšellokontserdi solistina astub MUBA Suure saali lavale Aleksander Traksmann – noor andekas tšellist, kes on saavutanud kõrgeid kohti Eesti keelpillimängijate konkursil Parim Noor Instrumentalist ja laureaaditiitlid Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalidel (2019, 2021). 2018. aasta kevadel saavutas ta I koha K. Davõdovi nim rahvusvahelisel konkursil Kuldigas ja 2019. aasta aprillis III koha Tallinnas toimunud rahvusvahelisel konkursil Noor Muusik. Sel aastal osales Art of Cello festivali poolt EMTAs korraldatud Hayoung Choi meistrikursusel. Aleksander on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri ees ja mänginud erinevates kammerkoosseisudes.
Aleksander Traksmann õpib Tallinna Muusika- ja Balletikooli XI klassis õpetaja Mart Laasi juhendamisel.

MUBA sümfooniaorkestriga ettekandele tulev Saint-Saëns kirglik ja virtuoosne esimene tšellokontsert on romantismiajastu üks vaieldamatu pärl.

Põhjamaade muusika hõngu annab edasi kontserdi avateosena kõlav Edvard Griegi süit “Holbergi aegadest”.

Dirigeerib Jaan Ots, kes kontserdi peateosena toob ettekandele klassikalise muusika ühe kõige tuntuma teose, Beethoveni viienda sümfoonia.

Jaan Ots on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri ja trompeti erialal (õp Marja Jürisson ja Aavo Ots) ja omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal (vanemlektor Mati Mikalai). Tema dirigeerimiseõpingud algasid eraviisiliselt prof Olev Oja käe all ning jätkusid EMTAs fakultatiivselt prof Paul Mägi käe all. Magistriõppes oli ta Sibeliuse Akadeemias orkestridirigeerimise erialal (prof Leif Segerstam ja Atso Almila). Ta on täiendanud end Pariisi Konservatooriumis Zsolt Nagy dirigeerimisklassis ning osalenud Eri Klasi, Jukka-Pekka Saraste, Susanna Mälkki, Thomas Sanderlingi ja mitmetel Järvi Akadeemia meistrikursustel. Tema juhatusel on mänginud Jyväskylä Sinfonia, Lahti Sinfonia, Soome Rahvusooperi orkester, Hamburgi Camerata, Kreeka Raadio Sümfooniaorkester, ERSO, Rahvusooper Estonia orkester, PärnuLinnaorkester, Narva Linnaorkester ning Klaaspärlimäng Sümfonietta. Ta on tegutsenud assistendina Soome Raadio Sümfooniaorkestri juures, Savonlinna Ooperifestivalil ning Kreeka Rahvusooperis. Ta on saavutanud auhinnalisi kohti paljudel noortekonkurssidel Eestis ja väljaspool ning on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna.

MUBA sümfooniaorkestris mängivad valdavalt IX-XII klassi ja kutseõppe õpilased. Ühel hooajal toob orkester publiku ette keskmiselt neli kava. Sellesse õppeaastasse jäävad esinemised MUBAs ja Muusikutefondi PLMF 20. aastapäeva galal Estonia kontserdisaalis. Orkestri peadirigent on Jaan Ots ja abidirigent Guido Gualandi.

Täispilet 8€
Sooduspilet 5€ (õpilane, tudeng, pensionär)

Kontsert on vaheajaga.