Tasulised koolitused

Aeg: 16.04, 23.04, 24.04, 30.04, 07.05, 14.05 kell 17.30-20.45
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: 11-14 inimest

Nõuded õpingute alustamiseks: Eesti keele oskus kõnetasemel
Osalejal on vajalik koolitusele kaasa võtta oma USB mälupulk.
Sihtrühm: MUBA jätkuõppes muusikaproduktsiooni eriala õppimisest huvitatud isikud, kes soovivad end sisseastumiseks täiendavalt ette valmistada.

Koolitaja: Taavi Paomets
Õppe maht: kokku 32 akadeemilist tundi
Auditoorne: 12 akad. tundi
Praktiline: 12 akad. tundi
Iseseisev töö: 8 akad. tundi

Koolituse sisu:
Auditoorne
• Laulukirjutamise alused. Idee. Loo alge. Tekstiloome. Kodutöö.
• Helisalvestuse alused. MIDI/VST. Sekventsimine. Kiirkäsklused. Piano Roll.
• Helisalvestuse alused. Mikrofonid. Akustilised instrumendid. Editeerimine. Puhastamine.
• Post-produktsioon. Tehniliste töövahendite ülevaade (Plug-Ins).
• Post-produktsioon. Instrumentatsioon. MIDI mapping. Automeerimine.
• Miximise alused.
• Lõppviimistluse alused. Põhitõed.

Praktiline töö
• Tekstiloome harjutused. Keelekasutuse analüüs. Stiil. Kodutöö: Lüürika
• Kodutööde tagasiside. Digitaalne salvestus. Sekventsimise harjutused.
• Akustiliste pillide salvestus. Põhitõed. Eripärad. Signaalijada. I/O. Gain. Kodutöö: Demo (vokaal+saatepill)
• Kodutööde tagasiside. Pluginate tutvustus ja kategooriad. Moduleerimise harjutused.
• Produktsiooni kasvatamise harjutused. Efektide lisamine. Arranžeerimise ülesanded.
• Muusika kokkumäng ja -kõla. Pillide paigutus ja register. Kodutöö: Demo mix
• Kodutöö tagasisiside. Lõppviimistluse harjutused.

Kursuse hind: 290.- eurot

/ MUBA täienduskoolituste eest eraisikuna tasudes on võimalik saada järgmisel kalendriaastal tuludeklaratsiooni esitades tulumaksutagastust. /

Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi JUHAN.

NB! Koolitusest ja tasumisest ei saa loobuda kui koolitus on juba alanud.

Koolitaja Taavi Paomets on muusikaprodutsent, kes on üle kümne aasta aktiivselt aidanud aukartust äratavalt paljudel Eesti artistidel loomingut kirjutada, salvestada ja produtseerida ja miksida. Ühtlasi on ta viinud läbi erialaseid koolitusi ning töötubasid nii Eestis kui välismaal. Alates G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli jätkuõppe tekkest on muusikakoolid üle Eesti näidanud üles suurt huvi analoogsete kursuste läbiviimiseks. Hetkel on Taavi muusika produktsiooni ning laulukirjutamise õppejõuna tööl G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias. Taavi on loonud mõne aastaga noorte produtsentide kogukonna, kus tema käe all lõpetanud õpilased on oma eriala spetsiifikaid läinud ise edasi õpetama ja osalevad ka aktiivselt kohaliku muusikatööstuse arendamises.
Taavi töö tegevprodutsendi-ning õpetajana hoiab teda kursis aktuaalsete erialaste uudistega. Muusikaproduktsioon on palju kiiremas muutuses keskkond kui õppeasutused sageli jõuavad järge pidada. Tänases digivaldkonna järk-järgult kasvavas osatähtsuses on oluline pakkuda noortele eneseväljenduse väljundit ning modernne muusikaproduktsioon hõlmab endas nii loomingulisust kui ka digitaalsete pädevuste omandamist ning Taavi on mõlemas kontekstis kindlasti professionaal.

Täiendav info kursuse toimumise ja tingimuste kohta:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)