Naissoo konkursi finaalkontsert toimus Tallinna Muusika- ja Balletikooli e MUBA Suures kammersaalis läinud pühapäeval 14. aprillil 2024.
Kokku laekus 37 tööd, millest valis žürii 16 finalisti.

Kuna Naissoo konkurss ei määratle stiili, siis oli esindatud väga rikkalik muusikaline palett.

“Selle aastane konkurss oli eranditult viimaste aastate üks eredamaid, sest tase oli ühtlaselt väga tugev. Põnevad uued lood ja suurepärased esitused. Milline energia! Eesti rütmimuusika areneb väga vinge hooga, meil on nii palju noori talente ja pärast tänast julgen väita, et Naissoo heliloomingu konkurss kestab veel julgelt sama palju aastaid ja rohkemgi!” rõõmustab Ivi Rausi-Haavasalu, kes on Naissoo konkursi üks korraldajatest ja MUBA rütmimuusika osakonna juht.

40. Uno Naissoo nimelise heliloomingu konkursi tulemused:

I koht – Mikk Kaasik võistlustööga “Rapid Resonance” (lugu siin lingil)
Võitjale auhinnad: Kultuurkapitalilt, Eesti Autorite Ühingult, projektistipendium Eesti Esitajate Liidult, võistlustöö salvestamine, miksimine ja mastering MUBA stuudios.
II koht – Johanna Kristina Artjušin, Joosep Talumaa ja Martin Petermann võistlustööga “Ajatu hetk”
Auhinnad: Kultuurkapitalilt, Eesti Autorite Ühingult, projektistipendium Eesti Esitajate Liidult.
III koht – Joosep Talumaa võistlustööga “Suvila”

Eripreemiad.
Üks nädal loometegevust Ungru loomemajas Eesti Esitajate Liidult – võistlustöö “Moodne ja rumal” koosseisule, autorid Karmen Telvik, Markus Nurmsaar ja Martin Mänd
Jazzkaarelt päevapass kahele – väljapaistva esituse eest võistlustöös
“Let Me Burn The Moon” – Kärt Pihlap
Jazzkaarelt päevapass kahele – väljapaistva esituste eest erinevates võistlustöödes – Sander Berens
Sõru Jazzilt kutse kahele – mitmekülgse vokaalse panuse eest – Liis Õunpuu
Viimsi Artiumilt Yellojacketsi kontserdi piletid kahele – väljapaistva instrumentaalse esituse eest – Nikita Korzoun
Viimsi Artiumilt Yellojacketsi kontserdi piletid kahele – väljapaistva vokaalse esituse eest – Hellika Otsar
Kinkekaart muusikakaupluselt PVX Muusik – väga maitseka vokaalse esituse eest – Karl Kallastu
Kinkekaart muusikakaupluselt Stanford Music – tugeva musikaalse panuse eest – Märten Lehto
Kinkekaart muusikakaupluselt Stanford Music – tugeva musikaalse panuse eest – Henri Paul Pukk
Kingitus muusikakaupluselt Sound&Light – maitsekate kitarri soundide eest – Markus Nurmsaar

Õnnitleme laureaate ja auhinnatuid!
Täname žüriid, kes kuulasid ja aitasid otsustada!
Täname toetajad, kes innustasid ja motiveerisid noori!

Võistlustöid hindas 6-liikmeline austusväärne žürii, mis koosneb tuntud Eesti heliloojatest, interpreetidest, lauljatest ja muusikavaldkonna professionaalidest:

• Marianne Leibur – Eesti jazzlaulja ja laululooja, Noore Jazzitalendi laureaat 2020, endise Otsakooli rütmimuusika osakonna vilistlane ja Uno Naissoo nim. heliloomingu festivali laureaat 2019.
  • Tõnu Naissoo – Eesti džässpianist ja helilooja, kes astus esmakordselt suurema publiku ette 16aastaselt rahvusvahelisel tasemel furoori tekitanud džässifestivalil „Tallinn 1967“. Nüüdseks on ta salvestanud üle 30 omanimelise heliplaadi.
  • Liina Saar – Eesti jazzlaulja ja laululooja, endise Otsakooli rütmimuusika osakonna vilistlane, hääleseade lektor Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.
  • Janno Trump – Eesti jazzmuusik ja helilooja, Aasta Jazzmuusik 2023, muusikaliste koosluste JT Conception ja Clarity Ensemble looja, endise Otsakooli rütmimuusika osakonna vilistlane.
  • Ingrid Rabi – Noor eesti jazzmuusika talent, laulja ja laululooja, Uno Naissoo nim. heliloomingu konkursi laureaat 2023.
  • Joosep Sang – mitmekülgne muusik, arranžeerija, armastatud orkestrijuht ja Eesti Ukulele- ning mandoliiniorkestrite looja ja muusikaajakirjanik.

Uno Naissoo nimeline heliloomingu konkurss toimub sel aastal juba 40. korda, mis ühtlasi teeb sellest tänase Eesti muusikamaastiku pikima ajaloo ja järjepidevusega heliloomingu konkursi.

Konkurss on aastast 1983 toimuv noortele heliloojatele mõeldud loominguvõistlus, mida korraldas Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ja mida alates eelmisest aastast korraldab Tallinna Muusika- ja Balletikool e MUBA (mille alla ühines 2022. a ka  Otsakool).

Heliloomingu konkursi idee on ergutada noori muusikuid looma uut eesti muusikat.
Uudisloomingulistele võistlustöödele (laulud ja instrumentaalpalad) žanrilisi piiranguid ei ole ja võistlustööde ettekandmine lõppvoorus toimub autoripoolsete jõududega.

Naissoo konkursi laureaat Taavi-Hans Kõlar:  “Konkurss on hea väljund loomingule, mis paisu taha koguneb ja tahab välja saada. Tänu sellele sai üldsusele tutvustada muusikateoseid  “Antarktika” ja “Vabadus”, millest viimane on ansambli “Minimal Windi” esimene lugu, mida avalikkusele tutvustati,” sõnab Kõlar tunnustavalt.

Võistlustööde esitamise tähtajaks, 01. märtsiks, laekus 37 tööd. Tänavused finalistid on (võistlustööd tähestikulises järjekorras): Ajatu hetk, Espressotonic, Grandpa, Holding Up The Walls, Keeruline, Killud, Let Me Burn The Moon, Long Walk, Love Letter, Moodne ja rumal, Paranähtus, Rapid Resonance, Rewind, Suvila, What If, Wildfire.

Kohtume 41. Uno Naissoo heliloomingu konkursil aprillis aastal 2025!

Rohkem infot annab:
Ivi Rausi-Haavasalu
MUBA rütmimuusika õppejuht
ivi.rausi-haavasalu@muba.edu.ee; 511 2280

Fotod: Raul Ollo
Kasutades fotosid, palume välja tuua konkursi nimetus ja fotograafi nimi. Fotod SIIN