Kutsume osalema – Uno Naissoo nimelise heliloomingu konkursi tööde tähtaeg on  1. märts 2024!

Uno Naissoo nimeline heliloomingu konkurss toimub sel aastal juba 40. korda, mis ühtlasi teeb sellest tänase Eesti muusikamaastiku pikima ajaloo ja järjepidevusega heliloomingu konkursi.

Uno Naissoo nim. heliloomingu konkurss on aastast 1983 toimuv noortele heliloojatele mõeldud loominguvõistlus, mida korraldas Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ja mida alates eelmisest aastast korraldab Tallinna Muusika- ja Balletikool e MUBA (mille alla ühines 2022 a. ka  Otsa kool).

Heliloomingu konkursi idee on ergutada noori muusikuid looma uut muusikat.

Uudisloomingulistele võistlustöödele (laulud ja instrumentaalpalad) žanrilisi piiranguid ei ole ja võistlustööde ettekandmine lõppvoorus toimub autoripoolsete jõududega.

MUBA rütmimuusika õppejuht Ivi Rausi-Haavasalu: „Olles ise ka tegevmuusik ja laulukirjutaja, näen ja tunnen, kui oluline on luua ja anda seeläbi oma panus Eesti muusikasse. Iga aastaga on see aina väljakutsete rohkem, sest maailm on justkui muusikat täis ja tekib tunne, et kas oleks veel midagi lisada? Tõde on see, et alati on, sest isegi kui kõik noodid ja sõnad on juba ära lauldud, on võimalik jälle leida see miski, millest sünnib midagi imelist!” ütleb ta. „Ja kui see kõnetab ka sinu kuulajat, siis on maailm saanud jälle rikkamaks.“ lisab Rausi-Haavasalu särasilmselt.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 01. märts 2024 kl 22:59 ja lõppvooru pääsenud võistlustööde nimekiri avaldatakse MUBA koduleheküljel ja MUBA Facebooki hiljemalt 15. märtsil 2024.
Heliloomingu võistluse tingimused / reglement on leitav MUBA veebilehel e SIIN.

Lõppvoor toimub pühapäeval, 14. aprillil 2024 kell 14 avaliku kontserdina MUBA Suures kammersaalis (Pärnu mnt 59, Tallinn). 

Võistlustöid hindab 5-liikmeline žürii, mis koosneb tuntud Eesti heliloojatest, interpreetidest, lauljatest jt muusikavaldkonna professionaalidest. 

Et osalejad tunneksid end motiveerituna, siis on välja pandud ka auhinnad. Konkursi auhinnafond koosneb peapreemiast ja eripreemiatest. Auhinnafondi suurus avaldatakse hiljemalt 7. aprill 2024. Peapreemia võitnud teos saab lisaks rahalisele preemiale võimaluse produtseerida ja salvestada oma võidulugu koostöös MUBA rütmimuusika osakonna õpetajatega MUBA stuudios.

Konkursi korraldajad innustavad ja kutsuvad üles noori Eesti heliloojaid osalema ja laskma oma muusikafantaasiad lendama.

Lisainfo: naissookonkurss@muba.edu.ee

Koostööpartnerid ja toetajad: Eesti Autorite Ühing, Eesti Esitajate Liit, Eesti Kultuurkapital, Jazzkaar, Tallinna Muusika- ja Balletikool e MUBA, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kauplus PVX Muusik, kauplus Stanford Music, kauplus EW „Sound & Light jt.

Rohkem infot:                                                                     
Ivi Rausi-Haavasalu                                             
MUBA rütmimuusika õppejuht                                       
ivi.rausi-haavasalu@muba.edu.ee