Kontsert

Felix Mendelssohn-Bartholdy. Viiulikontsert e-moll op. 64 ~26′
Vaheaeg
Johannes Brahms. Sümfoonia nr 1 c-moll op. 68 ~45′

MUBA sümfooniaorkestri selle õppeaasta viimasel kontserdil kõlab Saksa romantismiajastu meistrite looming. Mendelssohni viiulikontserdis, mida on nimetatud viiulirepertuaari üheks kauneimaks teoseks, soleerib MUBA XI klassi õpilane Uku Toots (õp Kaido Välja). Kontserdi teises pooles kõlab Johannes Brahmsi tundetoonidelt traagiline esimene sümfoonia.

MUBA SÜMFOONIAORKESTER on nooruslik ja mitmekülgne noorteorkester, kus mängivad valdavalt IX-XII klassi ja kutseõppe õpilased. Ühel hooajal toob orkester publiku ette keskmiselt neli kava. Sellesse õppeaastasse jäävad mitmed koostööprojektid – oktoobris esineti MUBA Suure saali laval koos Helsingi noorte keelpilliorkestriga, novembris musitseerisid meie orkestrandid Tallinna Kammerorkestri koosseisus hingedpäeva kontserdil Jaani kirikus, detsembris etendus MUBA Suures saalis ja Viimsi Artiumis koos „Opera veto“ ooperistuudioga Gian Carlo Menotti lühiooper „Amahl ja öised külalised“.

Enam, kui 80-liikmelise orkestri peadirigent on Jaan Ots.

UKU TOOTS alustas viiulimängu õppimisega 3-aastaselt Eveli Roosaare juures ja õpib praegu Tallinna Muusika- ja Balletikoolis, kus tema õpetajaks on Kaido Välja. Ta on käinud mitmetel meistrikursustel Euroopas, kus teda on õpetanud Adelina Oprean, Igor Keller, Oleg Kaskiv ja Mi-Kyung Lee. Uku on esinenud solistina Vanemuise Sümfooniaorkestri ja Leigo festivaliorkestri ees Risto Joosti dirigeerimisel.

Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.

ja enne kontserdi algust kohapeal. Vaid kaardimaksed!