Tasulised koolitused

Tervislik häälekasutus

10.mai

10:00 – 15:00

“Suur aitäh, see oli väga tore kogemus ja kindlasti aitab mind edasi paremaks esinejaks saamisel.
Väga sõbralik ja motiveeriv õhkkond mis soodustas intensiivset ja kiiret teema omandamist. Kindlasti kuluks lisaks ära ca 2 korda aastas meeldetuletavad tunnid, kus õpetaja juhendamisel saaksin õpitut korrata”.
– Taavi Tamkivi / EAS ja KredExi nõukogu liige, Salv Technologies OÜ CEO & Founder

Müügimeeskonnale väga praktiline ja huvitav koolitus oma kõnehääle arendamiseks erinevateks tööalasteks situatsioonideks. Väga hea organiseerimine ja õppejõud. Jääb üle vaid olla rahul koolituse valikuga.“ – Kaimo Sirak / Tallinna Lennujaama ärijuht

Triin Ella häälekoolitus on andnud mulle julguse kõneleda nii otse-eetri saatejuhina kui ka lavalaudadel õhtujuhina. Julguse, sest olen tänaseks teadlik, kuidas hääl tegelikult tekib ning millised kehaosad lähevad lavanärviga pingesse. Olen Triinu nippe jaganud kolleegidega, kes usinasti neid ka kasutavad. – Tõnis Sarap / Kanal 2 “Reporter” saatejuht, laulja, koorijuht.

Aeg: 10. mai kell 10.00-15.00
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: 12-17 inimest
Sihtrühm: Inimesed kelle igapäevatöö nõuab intensiivset häälekasutust.
Nõuded õpingute alustamiseks: Osalemiseks on vajalik eesti keele kõnekeele tasemel valdamine.
Koolitaja: Triin Ella

Õppe maht: kokku 6 akadeemilist tundi
auditoorne: 3 akadeemilist tundi
praktiline: 3 akadeemilist tundi
iseseisev töö: 0 akadeemilist tundi

Koolitaja Triin Ella

Koolituse teemad:

• Ülevaade hääle tekkimise füsioloogiast, hääle funktsionaalsusest, levinumatest hääleprobleemidest ning nende jaotumisest.
  • Funktsionaalsetest põhjustest tingitud hääleprobleemid.
  • Levinumad hääleprobleemid.
  • Praktilised harjutused kuidas toetada tervislikku häälekasutust, keskendudes sealjuures erinevatele hingamisharjutustele, resonantsi harjutustele, soojendus- ja lõdvestusharjutustele.
  • Hääle hügieen ning vanusest tulenevad hääleprobleemid.

Õppekavaga saab tutvuda SIIN

Koolituse hind: 160.- eurot (eraldi käibemaksu ei lisandu).

Pakume koolitusele soodustust -10% kui ühest asutusest osaleb 3 ja enam inimest.

Koolituse hinnas on koolitusmaterjalid ja kohvipaus.

/ MUBA täienduskoolituste eest eraisikuna tasudes on võimalik saada järgmisel kalendriaastal tuludeklaratsiooni esitades tulumaksutagastust. /

Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi Juhan või kirjutades: sirje.mottus@muba.edu.ee

Koolitaja Triin Ella on lõpetanud Tallinna Ülikooli kultuuritöö ja koorijuhtimise erialal (1993), Eesti Muusikaakadeemia klassikalise laulu erialal (2001) ja omandanud samas magistrikraadi kammerlaulu erialal (2004, prof Mati Palm). Paralleelselt õpingutega täiendas Triin Ella end Leipzigi Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof. Regina Werner- Dietrichi juhendamisel (2003–2004). Lisaks on Triin Ella täiendanud end nii laulja kui ka lauluõpetajana Soomes ja Saksamaal ning tegutseb hääleseadjana mitmete Eesti kooride juures. Alates 2001. aastast töötab Triin Ella Rahvusooper Estonia kooris ja tema repertuaari kuuluvad ka solistirollid ooperites ja operettides. Koos Jaak Jõekaldaga valmisid Eesti Rahvusringhäälingu jaoks saatesarjad opereti- ja filmimuusikast „Meloodia võluvõim“ ja „Nostalgia“, mis olid eetris Klassikaraadios ja Vikerraadios. Alates 2010. aastast on ta hääleseade ja laulu eriala õpetaja Tallinna Muusikakeskkoolis, praeguses Tallinna Muusika- ja Balletikoolis ning Eesti Kooriühingu mentorprogrammi raames annab koolitusi kooridele terves Eestis. Triin Ella on tegev ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna õppejõuna.

Täiendav info kursuse toimumise ja tingimuste kohta:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)