Otse sisu juurde Lülita kõrgkontrastsust Ligipääsetavus

Tasulised koolitused

Sissevaade kaasaegse klaverimuusika põnevasse maailma


20.apr.

11:00 – 16:45

Aeg: 20.04 KELL 11.00-16.45
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: max 20 inimest
Sihtrühm: Muusikakoolide klaveriõpetajad, kaasaegse muusika huvilised klaverimängu oskajad
Nõuded õpingute alustamiseks: Klaverimängu oskus, noodikirja tundmine, eesti keele oskus.
Koolitaja: Kadri-Ann Sumera
Õppe maht: kokku 6 akadeemilist tundi
Auditoorne: 3 akad. tundi
Praktiline: 3 akad. tundi
Iseseisev töö: 0 akad. tundi

Koolituse teemad:

Toetudes erinevatele XX sajandi klassikutele tutvume järgmiste teemadega:

  • Kuidas panna helisema klaveri sisemust,- ülevaade eri võimalustest. Tehnikate kasutusviisid ja kombineerimine klahvidel mänguga. Kuidas on need üles märgitud ja kuidas lugeda. Mängimine klaveri sees pilli kahjustamata.
  • Kuidas panna kõlama klastreid ja muid esmapilgul „koledaid” harmooniaid ning leida neis ilu
  • Graafilise partituuri mõtestamine,- kuidas leida kõigepealt kujund ja alles siis täpsed noodid
  • Musitseerimise rõõmu ülesleidmine läbi kaasaegse muusika
  • Kuidas luua helilooja tekstist lähtudes „oma lugu”

Õppekavaga saad tutvuda SIIN

Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi JUHAN.

Koolituse hind: 75.- eurot

Koolituse hinnas on kohvipaus.

/ MUBA täienduskoolituste eest eraisikuna tasudes on võimalik saada järgmisel kalendriaastal tuludeklaratsiooni esitades tulumaksutagastust. /

Kadri-Ann Sumera on üks Eesti mitmekülgsemaid pianiste, kes on ühtviisi tegev nii solisti, kammermuusiku kui ka lauljate kontsertmeistrina ning kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäeva uusima muusikani. Ta on esmaesitanud mitmeid talle loodud teoseid, näiteks Märt-Matis Lille Klaverikontsert või Nicolas Gilbert’i „A rebours“, samuti teinud mitme XX sajandi muusika tähtteose esiettekandeid Eestis, näit. Karlheinz Stockhauseni „Mantra“ kahele klaverile ja elektroonikale (koos Sabine Simoni ja Hendrik Manookiga), Olivier Messiaeni „Harawi“ sopranile ja klaverile (koos Kai Kallastuga) ja John Cage’i „Kolm tantsu prepareeritud klaveritele“ (koos Hanna Heinmaaga). Sumera eestvedamisel on sündinud ka muusikat ja kujutavat kunsti ühendavaid multimeedia projekte, näit. Kontsert-etendus „Heli:pilt“. Loomulikult hõlmab olulise osa Kadri-Anne repertuaarist tema isa Lepo Sumera looming, aga ka teiste eesti heliloojate muusika.
Sumera on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Merike Bürger, Ülle Sisa, Maigi Pakri), Eesti Muusika-akadeemias (prof. Peep Lassmann, diplom cum laude) ning Kölni Muusikakõrgkoolis (prof. Arbo Valdma), kust sai magistridiplomi (Konzertexamen). Oli DAAD (Deutsche Akademische Austauschdienst) stipendiaat ning pärast õpinguid osales stipendiaadina aastasel Ensemble Modern`i Akadeemia kursusel Frankfurdis.
Sumera on esinenud mitmetel festivalidel nii kodu- kui välismaal ning saavutanud tunnustust vaba-riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, mh II preemia Balti noorte muusikute telekonkursil “Alternatiiv” Riias , eripreemia Euroopa Klaveriõpetajate Ühingu rahvusvahelisel pianistide konkursil Zagrebis  ja diplom Eesti pianistide konkursil ning samas eripreemia kohustusliku teose, Mari Vihmandi „Eskiis 02” esituse eest. On teinud lindistusi Eesti Raadiole, ETVle ning Antes Editionile. Sumera on Tartu Uue Muusika Ansambli asutaja ning kunstiline juht. Kadri-Ann on solistina esinenud järgmiste orkestrite ees: ERSO (dir. A.Volmer), Pärnu Linnaorkester (dir. R. Joost), Dresden Sinfonietta (dir. M.Kersten) jt. Alates 2004 Eesti Interpreetide Liidu liige, olnud ka EIL juhatuses. 
Aastaid on Kadri-Ann teinud saatejuhina koostööd Klassikaraadioga, töötanud pedagoogina Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis. Hooajal 2015/16 töötas õppejõuna ta Darmstadti muusikaülikoolis (Akademie für Tonkunst Darmstadt) ja muusikakoolis, hetkel klaveriõpetaja Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Lisaks pedagoogilisele ning kontserttegevusele on ta ka koolikontserte korraldava MTÜ Kammermuusikute üks eestvedajatest. Muuhulgas tegeleb ta aktiivselt süstasõiduga ning matkad on teda viinud Euroopastki kaugemale – Malawisse Aafrikas, Gröönimaale ja Fidžile.Kadri-Ann Sumera on ka kirjanik. Tema sulest on ilmunud eluloolistel seikadel põhinev kogumik “Seitsme aja raja taga” ja romaan “Basiliski lapsed”. 

Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi JUHAN või kirjutades:

sirje.mottus@muba.edu.ee

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)