Festival

24.okt.

27.okt.

Tallinna Muusika- ja Balletikool

VASKPILLIKVINTETTIDE FESTIVALI eesmärgiks on noorte vaskpillimängijate innustamine ja koosmängu soodustamine üle vabariigi.

III VASKPILLIANSAMBLITE FESTIVAL toimub 24.–27.oktoobril MUBAs

Toimuvad ansamblitunnid, pillirühmade proovid ja vaskpillimängu baastehnika töötoad. Festivalil osalejatest moodustatakse kaks briti tüüpi brass band’i, eestimaine brass ning kõiki osalejaid kaasav suur ühendbrass.
Ootame osalema kammerlikke vaskpilliansambleid triost oktetini. Vaskpille võivad täiendada löökpillid. Osalevatel ansamblitel palume festivaliks ette valmistada 5-10 minutilise kava.
Ootame festivalile kõiki vaskpillimängijaid – kes juba toimiva ansambli koosseisus tulla ei saa, on oodatud ühendkoosseisudesse, kohapeal moodustatavatesse kammeransamblitesse ja töötubadesse.
REGISTREERUMINE 1. oktoobriks
Ansamblid: https://forms.gle/ko1wWoK3B4fkkSzX7
Üksikmängijad: https://forms.gle/fjgDnYzuU2gDYcTi7

DIRIGENDID, PILLI- JA ANSAMBLIÕPPEJÕUD: István Baráth, Bert Langeler, Aigar Kostabi, Indrek Vau, Andres Kontus ja Madis Vilgats.
Vaskpillimängu baastehnika TÖÖTOAD: Martin Pajumaa ja Toomas Oskar Kahur
KONTSERDID
24.10 kl 19.00 MUBA suures kammersaalis – Avaõhtu
25.10 kl 19.00 MUBA suures kammersaalis – Tuulisbrass “Duetist kvintetini”
26.10 kl 19.00 MUBA suures kammersaalis – Osalevate ansamblite galakontsert
27.10 kl 16.00 MUBA suures saalis – Ühendkoosseisud
Ühendkoosseisude ees soleerivad Jovita Kasperavičiūtė (eufoonium) ja Madis Vilgats (tuuba).
————————-
Osalustasu: 30 eurot (iga osaleva mängija kohta).
Toitlustus: 40 eurot kogu kursus.
Majutus: Fat Margaret’s hostelis 3 ööd koos hommikueinega 58 eurot.
Festivali AJAKAVA on leitav siinse sündmuse arutelust.
Kaaskorraldaja: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Toetajad: Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Haridusamet, Euroopa Liidu poolt rahastatav programm „The Culture Moves Europe“
Lisainfo: tuulisbrass@gmail.com; +372 520 0223; +372 5340 1122