Kontsert

24.okt.

MUBA Suur kammersaal

17:00 – 18:00

Ludvig Juht (1894–1957) oli Eesti kontrabassimängu suurkuju, soolomängu traditsioonile alusepanija ning esimene kontrabassiõppejõud Tallinna Kõrgemas Muusikakoolis (endine G.Otsa nimeline Tallinna Muusikakool). Väägverest pärit poisina jõudis ta oma karjääri jooksul maailmalavadele nii Londonis, Berliinis kui ka USAs, kirjutades ka ise sellele suurele pillile muusikat. Samuti on paljud nimekad eesti heliloojad loonud soolokontrabassi repertuaari mõeldes just Juhtile. Tänu Juhti suurele edule USAs ning imetlusväärsele virtuoossusele lõi Eduard Tubin 1948. aastal oma kontrabassikontserdi, mis on siiani nii eesti kui ka maailma kontrabassimuusika üheks lipulaevaks.

Juhti sünnist möödus selle aasta suvel 130 aastat. Maailmakuulsa virtuoosi sünniaastapäeva tähistamiseks on kolm Eesti tänast kontrabassimängijat – Regina Udod, Miina Roost ja Hanna-Ingrid Tominga – kokku pannud kontserdikava, millest leiab nii Juhti enda teoseid, talle pühendatud teoseid Eduard Tubina ja Juhan Aaviku sulest ning teisi põnevaid Eesti kontrabassimuusika näiteid Heino Ellerilt, Els Aarnelt ja Hanna-Ingrid Tomingalt. Ettekandele tuleb lisaks spetsiaalselt selleks kontserdiks tellitud Katrin Alleri teos „Parheelia“ kolmele kontrabassile. Kontserdil astuvad üles ka Lea Leiten ja Katrin Aller klaveril.

Kontsert on tasuta.

Kaaskorraldajad: