MUBA meistriklassid: Tanel-Eiko Novikov, marimba

16.sept.

Väike kammersaal

15:30 – 19:00

16. septembril teeb tunnustatud löökpilliartist Tanel-Eiko Novikov avatud marimba workshop’i, käies läbi pillimängu alustalad ning tutvustades Holistilist Metoodikat – uut tehnilisi piire nihutavat mängustiili. Töötuba kestab 15:30-19:00. Aktiivsetel osalejatel peab olema baasteadmisi nelja pulga hoiaku(te)st ja mängukogemust.

Tanel-Eiko Novikov (2000) on kiirelt saamas üheks oma põlvkonna silmapaistvaimaks löökpilliartistiks. Eestis jõudis Tanel laiema tuntuseni pärast ERR’i ja Eesti Kontserdi telekonkursi “Klassikatähed 2018” võitmist ning Eesti esindamist Klassika-Eurovisioonil Šotimaal, ning on nüüd loomas rahvusvahelist solisti ja kammermuusiku karjääri.

Taneli mängustiili kirjeldab nii ülim tundlikkus ja lüürilisus kui ka tehniline virtuoossus, mis nihutab pillimängu seniseid teadaolevaid piire.

Tanel esineb aktiivselt Eestis ja Põhjamaades ning on solistina korduvalt ette astunud lavadel üle Euroopa ja kaugemal, soleerides muu hulgas Peterburi Maria Teatri kontserdisaali ning Jeruusalemma Teatri Henry Crown Halli lavadel. Ta on mänginud ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Tel Aviv Soloists Kammerorkestri, Helsingi Politseiorkestri ja paljude teiste koosseisude ees.

Tanel on viimastel aastatel pälvinud tunnustust konkursitel üle maailma, hiljutiste saavutuste hulka kuuluvad kuue parima hulka jõudmine maailma ühel mainekamal marimbistide konkursil 7th World Marimba Competition Saksamaal Stuttgartis, 1. koht konkursil 19th Italy Percussion Competition, 2. koht konkursil Southern California Marimba Competition ning stipendiumide võitmine konkursitel Scandinavian Yamaha Scholarship Award 2023 ja Percussive Arts Society Armand Zildjian Scholarship Competition.

Kammermuusikuna on Tanel moodustanud löökpilliduo Rosin-Novikov ning on Estonian Percussion Group’i asutajaliige, mille valiti Eesti Kultuurkapitali residentuuriprogrammi aastateks 2023-2025.

Ühtlasi oli Tanel co-principal World Percussion Group’i 2023 tuuril Ühendkuningriigis, Hispaanias ja Portugalis.

Tanel alustas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, asudes 2008. aastal õppima Kristjan Mäeotsa löökpilliklassi. 2019. aastal jätkas ta õpinguid Rootsis Sundsgardeni Rahvakõrgkoolis maailmas kõrgelt hinnatud löökpillisolisti Johan Bridgeri juures ning hetkel õpib ta Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias marimbavirtuoosi Anders Kann Elteni käe all. Samuti on Tanel saanud tunde mitmetelt maailma tipp-löökpilliartistidelt, muu hulgas Martin Grubinger, Evelyn Glennie, Theodor Milkov, Pius Cheung, Eriko Daimo, Casey Cangelosi jpt.

2023. aastast on Tanel-Eiko Novikov Yamaha artist.