Tasulised koolitused

Pingevabam keha, rahulikum meel läbi Alexanderi tehnika

11.nov.

Aeg: 11. november 2023 kell 10.30-18.00
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Grupi suurus: max 15 inimest
Sihtrühm: Täiskasvanud kes soovivad õppida kasutama Alexanderi tehnika printsiipe.
Nõuded õpingute alustamiseks: Eelistatud on täiskasvanud osalejad. Ootame osalejatelt eesti keele oskust kõnetasemel.
Koolitaja: Iren Laidma
Õppe maht: kokku 8 akadeemilist tundi
Auditoorne: 3 akad. tundi
Praktiline: 5 akad. tundi

Koolitaja Iren Laidma

Koolituse teemad:

Auditoorne

• Lühiülevaade F.M Alexanderi tehnika kujunemise ajaloost ja Alexanderi tehnika põhimõisted- inimene kui tervik, inhibitsioon, suunad.
  • Inhibitsiooni abil õpime vähendama automaatset ja ebatervislikku reageerimist stiimulile või ärritusele, mis tähendab lühidalt öeldes harjumuspärase käitumise peatamist ja valiku tegemist. Inhibitsiooni protsess hõlmab teadlikkuse suurendamist oma kehast ja mõtetest ning võimaldab võtta hetkeks pausi, et mõelda enne, kui tegutseda.
  • Keha mõttelised suunad – õpime teadvustama mõtted, mis suunavad tähelepanu ja keskendumise erinevatele kehaosadele ja aitavad saavutada paremat kehatunnetust ning leevendada lihaspingeid.
  • Kehakaardi täpsustamine (Body mapping) mille abil õpime paremini mõistma oma keha anatoomiat ja kuidas see mõjutab meie kehakasutust ja liikumist.

Põhimõistete praktiline rakendamine:

• Inhibitsioon.
  • Keha mõttelised suunad.
  • Pea õige asend ja pea asendi mõju kehakasutusele.
    Meie igapäevased asendid pingevabamal ja teadlikumal viisil:
  • Istumine toolil. Kuidas istuda nii, et selg ära ei väsiks. Kuidas leida istumisasend, kus keha on loomulikus ja tasakaalustatud asendis, ilma ülemäärase pingeta. Räägime istumise ja töökoha ergonoomikast, et pikad tööpäevad istudes ei viiks meie keha pingesse või valudesse.
  • Ergonoomiline seismine ja kõndimine – suurendame teadlikkust enda kehahoiu ja kõnnimustri osas. Pingevaba seismine ja kõndimine aitab parandada kehahoiakut ja seeläbi ka üldist heaolu. Alexanderi tehnika annab vahendid, et suurendada teadlikkust oma kehaasendi ja liikumise kohta ning aitab suurendada paremat kehateadlikkust, mis võib aidata vältida liigset pinget ja ebamugavustunnet.
  • Aktiivse puhkeasendi tutvustamine põrandal. Aktiivne puhkeasend vähendab liigset pinget kehas, samal ajal aga säilitades teadlikkuse oma kehahoiakust ning annab võimaluse praktiseerida inhibitsiooni ja keha mõttelisi suundasid. Aktiivne puhkeasend on suureks abiks närvisüsteemi rahunemisel, stressi ja ärevusega toime tulekul.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN
Registreerumine kursusele toimub läbi täienduskoolituste infosüsteemi Juhan:

Kursuse hind: 120.-
/ MUBA täienduskoolituste eest eraisikuna tasudes on võimalik saada järgmisel kalendriaastal tuludeklaratsiooni esitades tulumaksutagastust. /

Koolitaja Iren Laidma on Alexanderi Tehnika Õpetajate Ühingu (Society of Teachers of the Alexander Technique (STAT)) sertifitseeritud liige ning omab pikaaegset kogemust Alexanderi tehnika õpetajana. Iren alustas oma Alexanderi tehnika teekonda 18 aastat tagasi ja leidis selles tehnikas lahenduse oma pikaajalisele seljaprobleemile. Õpetaja koolitust alustas Londonis Westminster Alexander Technique Centeris ja lõpetas Eesti Alexanderi Tehnika Instituudis. Irenile meeldib väga õppida ja uusi teadmisi omandada ning ta on end koolitanud erinevatel inimese psühholoogiat ja inimekeha puudutavatel koolitustel Eestis ning välismaal. Iren Laidma töötab Tallinna Muusika- ja Balletikoolis Alexanderi tehnika õpetajana.

Täiendav info kursuse toimumise kohta:

Sirje Mõttus

Täiendõppe projektijuht

MUBA koolituste kõik õigused on kaitstud
(sh. sisukirjeldused ja koolituste nimed)